Konečně léto! O víkendu přijdou tropy

První čtvrtina letošních prázdnin vyzněla trochu s rozpaky. Teploty se občas vyšplhaly k 25 stupňům Celsia, zpravidla ale počasí spíše připomínalo březen či září… To se ale v následujících dnech změní.

Dnes a zítra nás čekají teploty kolem 27 °C a bude převažovat polojasno. Případné bouřky hrozí spíše na jihu republiky. Na horách se turisté ohřejí při dvaceti stupních.

To nejlepší ale přijde o víkendu, kdy k nám dorazí tropy. Avšak zároveň se neočekává jasná obloha. Bude převážně polojasno či oblačno. V sobotu vystoupají teploty na 31 °C, v neděli o jeden stupínek klesnou. Bouřky tentokráte dorazí spíše do západní části Čech.
Podobný ráz počasí bude i v pondělí.

Milovníci letního počasí by si určitě měli vzít volno na příští týden, protože od úterka budou nejenom teploty ke 33 °C, ale i obloha bude převážně jasná. V noci bude kolem 16 °C.

S přibývajícími teplotami však opět vzroste riziko požárů. „V dalším týdnu by měly jít teploty v nejteplejších oblastech přes třicet stupňů, oblačnosti bude ubývat a srážky se vyskytovat nebudou. Začne se tedy pravděpodobně opět zvyšovat riziko vzniku a šíření požárů a nelze vyloučit ani následné vydání výstrahy,“ sdělil Martin Tomáš z Českého hydrometeorologického ústavu

Scroll to Top
Web spravuje Webklient