Konec roku slavily děti po svém

(Aktualizováno před )

Poslední týden školního roku se nesl v uvolněném duchu nejen ve školních lavicích, ve dvou případech hráli svou roli nezletilí.

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděli strážníci nejprve do Mariánského údolí. Zavolali je tam lidé, kterým se nelíbilo, že skupinka mladistvých převrací popelnice a jejich pozornosti prý neušlo ani mobilní WC. Přivolaná hlídka jako nejprve na místě objevila právě převrácenou mobilní toaletu, ze které vytékala dezinfekce a v okolí se válel také toaletní papír. Svědkyně hlídku nasměrovala ke skupině údajných výtržníků. Strážníci nedaleko zastavili čtyři mladíky a dívku ve věku 17 a 18 let, kteří podle svých slov u rybníků slavili konec školního roku. Převracení popelnic a mobilního záchodu ale všichni popřeli a tvrdili, že se je naopak snažili neúspěšně vrátit na své místo. Strážníkům se následně přihlásili ještě další svědci, kteří uvedli, že nepořádek v údolí mají skutečně na svědomí čtyři chlapci. Případ proto hlídka předala přestupkové komisi pro podezření ze znečištění veřejného prostranství a domluvila také úklid místa.

O hodinu později se na linku 156 obrátila vyděšená třináctiletá dívka s tím, že ji a její kamarády honí po sídlišti v Novém Lískovci starší děti, vyhrožují jim a ona se bojí, že jim ublíží. Na místo okamžitě vyrazila hlídka, které se v Oblé ulici přihlásily čtyři děti ve věku 13 a 14 let. Ty strážníkům ukázaly směr, kterým údajně jejich pronásledovatelé odešli a hlídka se tam okamžitě vydala. Nedaleko uviděla mladíka s dívkou, kteří jakmile hlídku spatřili, začali prchat. Strážníkům ale daleko neutekli a společně se vydali zpět ke služebnímu autu. Čtveřice mladších dětí pak hlídce řekla, že hrály na hřišti fotbal a po chvíli se údajně objevil šestnáctiletý chlapec s patnáctiletou dívkou a okamžitě jim začali bezdůvodně nadávat. Když jim prý začali vyhrožovat a naznačovat i fyzický útok, dva mladší chlapci a dvě dívky se raději dali na útěk. Starší děti se údajně vydaly za nimi a celou cestu jim nadávaly a hrozily výpraskem. To potvrdil také svědek. Podle šestnáctiletého chlapce a o rok mladší dívky se situace seběhla jinak. Na hřišti si údajně s mladšími dětmi vyměnili pár slov a odešli. Za nikým prý ale neběželi, protože dívka trpí astmatem. Později se opravili, že sice utíkali, ale jenom proto, aby stihli odjíždějící autobus. Na místo mezitím dorazili rodiče, kterým strážníci sdělili, že případ projedná správní orgán kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz