Komličenko zůstává v Mladé Boleslavi. CSKA Moskva na poslední chvíli ztratilo zájem

(Aktualizováno před )

Nekonečný seriál ohledně odchodu fotbalového útočníka Nikolaje Komličenka už je pravděpodobně u konce. V průběhu jara o tohoto nejlepšího útočníka české nejvyšší soutěže loňské sezony projevil zájem řecký PAOK Soluň, během srpna Lokomotiv Moskva a minulý týden se ozval další moskevský klub CSKA. K dohodě však nedošlo a ruský reprezentant by měl nadále pokračovat v Mladé Boleslavi, protože přestupní období pro evropské kluby včera skončilo.

„Měli jsme s Mladou Boleslaví jasnou dohodu, za jakých podmínek by Nikolaje Komličenka uvolnila. Během přestupního období jsme řešili nabídky z více evropských klubů, ale žádná z těchto nabídek ve finální fázi nesplňovala kritéria, která jsme si předem určili jak s Mladou Boleslaví, tak s hráčem,“ uvedl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, jež Komličenka zastupuje.

Poslední zájemce prý nejdříve souhlasil se zaplacením požadovaných 70 milionů korun, nakonec ale chtěl Komličenka jen na hostování, s čímž středočeský klub nesouhlasil.

Přitom už se přestup 24letého forvarda vnímal jako jistá záležitost, protože ani nenastoupil do víkendového zápasu proti Slovácku. „Nebyl připraven jak psychicky, tak fyzicky. Jestli jedná o přestupu, není moje věc, to se musíte zeptat jinde,“ řekl po zápase, který skončil 1:1, mladoboleslavský trenér Josef Weber.

Komličenko vloni dokázal vstřelit 29 gólů. I letos se mu zatím daří. Díky čtyřem gólům proti Českým Budějovicím se vyhoupl mezi nejlepší střelce (zatím vsítil pět branek).

Mladoboleslavský sniper by ještě mohl přestoupit do jiného klubu, ale jen v rámci české ligy (nejpozději do 8. září). Avšak je nepravděpodobné, že by některý tuzemský klub „vyplázl“ 70 milionů. Nebo že by se ozvala Slavia, která se příliš na formu svých současných útočníků (Škoda, Yunis, Tecl, Van Buren) nemůže spolehnout?

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz