Komličenko se odmlčel a Mladá Boleslav odjela z Teplic s prázdnou

Poté co dokázala Mladá Boleslav doma vyřídit Příbram šestigólovým rozdílem, čekalo se, co předvede v dohrávce v Teplicích. Navíc je ještě v živé paměti, jak mladoboleslavští hráči v loňské sezoně rozdrtili Teplice na jejich hřišti 8:0. Jenže tentokrát si Středočeši střeleckou formu nechali doma.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Toto utkání se mělo původně hrát v polovině května, ale protože mladoboleslavští fotbalisté měli komplikovanou a zdlouhavou zpáteční cestu ze zápasu předkola Evropské ligy, které se konalo v Kazachstánu, dostali možnost si duel s Teplicemi odložit.

Domácí vstoupili do utkání, jak nejlépe mohli. Nikým nehlídaný kapitán Mareš uklidil ve 4. minutě míč do sítě – 1:0.
Svůj druhý gól vsítil tento teplický hráč ve 37. minutě. A opět to bylo v podstatě do prázdné branky. Po nechtěné srážce mladoboleslavského Klímy s gólmanem Šedou se míč najedou ocitl před Marešem, který tak měl před prázdnou bránou lehkou práci – 2:0.

Mladá Boleslav toho směrem dopředu mnoho nepředvedla. V minulých dvou zápasech dokázal ruský kanonýr Komličenko vstřelit dohromady šest branek, včera byl ale neviditelný, stejně tak jeho kolega z útoku Mešanovič.

Pavel Drsek (asistent trenéra Teplic): „Jsme nadšení, že jsme to dovedli do vítězného konce. S Bolkou se nám nedaří, zažili jsme tu fiasko, které jsme už nechtěli řešit. Hráči to slyšeli tolikrát, že není třeba to znovu zmiňovat, ale věděli, o co v zápase jde. Fotbalová krása to nebyla, docházely nám síly, ale ubojovali jsme to.“

Jozef Weber (trenér M. Boleslavi): „Zasloužené vítězství Teplic po bojovném výkonu, na který jsme vůbec nereagovali. Vstup měli domácí lepší, byli agresivnější. Věřil jsem, že se dostaneme do hry a probudí nás gól, ale neprobudil. Teplice vedly po poločase 2:0, tak jsme to trochu prostřídali, ale ani to nepomohlo. Domácí si to pohlídali a měli ještě víc šancí. Hráli jsme platonický, pomalý fotbal a prohra 0:2 je ještě milosrdná.“

Branky: 4. a 37. J. Mareš. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Jeřábek, Shejbal, Řezníček, Vondrášek, Kodeš, Hyčka – Bucha, Šeda, Komličenko, Jakub Klíma. Diváci: 2518.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Royo (64. Hyčka) – Kodeš, Kučera, Shejbal, Žitný (81. Jindráček) – J. Mareš, Řezníček (90. Ljevakovič). Trenér: Drsek.

M. Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (24. Ladra), Fulnek – Bucha (46. Jiří Klíma), Matějovský, Hubínek, Budínský – Mešanovič, Komličenko (72. Pech). Trenér: Weber.