Koloběžkaři přeceňují své síly. Navíc jezdí z prudkých kopců bez přilby

Už 25 koloběžkařů, kteří nezvládli svou jízdu, museli letos ošetřovat pracovníci Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Z původně dětské hračky se tak postupně stala nebezpečná záležitost…

Poslední případ zranění se stal včera odpoledne v Jeseníkách, kdy jednačtyřicetiletá žena z Polska v prudké zatáčce a ve velké rychlosti mezi Ovčárnou a Hvězdou nezvládla ukočírovat koloběžku a narazila do svodidel.

Přítomní svědci okamžitě přivolali horskou službu. Ihned poté se dostavila i sanitka. Žena byla při vědomí. Záchranáři jí zajistili základní životní funkce a zafixovali ve vakuové matraci.
Protože zranění ženy bylo vážnějšího rázu (vícečetná vážná poranění obličejové části) musel být přivolán vrtulník, který jí poté přepravil do traumatologického centra ostravské fakultní nemocnice.

„Zjistili jsme, že žena v nejprudší zatáčce v plné rychlosti narazila do svodidel. Neměla ochrannou přilbu a způsobila si tak těžká zranění hlavy,“ řekl Marek Koněrza, zasahující člen hlídky Horské služby Jeseníky.

Podle Koněrzy by si měli uživatelé koloběžek uvědomit, že zásady bezpečného pohybu na kole v horách platí i pro ně.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient