Kočka zabíjel s velkým množství alkoholu a drog v krvi

(Aktualizováno před )

Letos v září došlo na dálnici D11 na Nymbursku k tragické nehodě, při které zemřeli oba řidiči. Při vyšetřování vyšlo najevo, že automobil, který řídil Jan Kočka mladší, vjel do protisměru, kde se srazil s dodávkou. Záchranáři už nedokázali oběma řidičům pomoci.

Policie nařídila pitvu, která nyní prokázala, že Kočka před jízdou požil nejenom alkohol, ale i užil drogy. „Provedeným toxikologickým vyšetřením v rámci nařízené pitvy byl u mrtvého řidiče terénního vozidla zjištěn výskyt významného množství alkoholu i výskyt omamných a psychotropních látek,“ podotkl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Kriminalisté tak Kočkovo chování překvalifikovali na obecné ohrožení. Zároveň však je kvůli smrti viníka případ odložen.

Veřejnost, ale i většinu pražských zastupitelů, pobouřil velkolepý pohřeb Jana Kočky, kvůli kterému byl zastaven provoz dopravy v centru města. Smuteční průvod se vypravil od kostela Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad přes Vinohradskou třídu na Olšanské hřbitovy.
Podobný průvod zorganizovala rodina provozovatele Matějské pouti v Praze pro Václava Kočku mladšího před deseti lety, kterého zastřelil na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka hoteliér Bohumír Ďuričko.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz