Kloboucký Olympijský běh přilákal přes stovku sportovců

(Aktualizováno před )

Sportovní dimenze Olympijského běhu byla umocněna i společenským benefitem v podobě příspěvku nadaci, podporující mladé, sociálně znevýhodněné sportovce. Tento příspěvek dobrovolně poskytli všichni registrovaní běžci ze svého startovného a patří jim za to dík.

Letošní ročník T-Mobile Olympijského běhu – nejmasovějšího běžeckého závodu v ČR, proběhl ve středu 20. června 2018 také ve Valašských Kloboukách. Běžecká událost, která již našla své pevné místo v kalendáři sportovních akcí města, se uskutečnila opět za nádherného letního počasí v areálu fotbalového hřiště TJ Spartak.

Bohatý sportovní program celého olympijského dne započal hned dopoledne, kdy měl premiéru tzv. školní olympijský běh, určený dětem z místní mateřské a základní školy. Štafetového závodu se zúčastnily přes tři stovky dětí a díky štědrosti sponzorů, byl každý malý sportovec odměněn pamětní medailí, diplomem a drobnou sladkostí.

Hlavní běžecké závody však proběhly až odpoledne v nově zrekonstruovaném zázemí areálu TJ Spartak. Na startovní čáru se postupně postavilo přes padesát dětí od čtyř do patnácti let. Nejdelší mládežnickou závodní trasu na 3 000 metrů opanovali běžci ze slovenského běžeckého klubu Lysá pod Makytou Tomáš Janiček a Ivonka Pavlisová, kteří s dalšími členy oddílu udělili závodům mezinárodní punc.

V 18 hodin byl odstartován hlavní běh na 5 km, do kterého se zaregistrovalo přes 60 běžců. Tradiční trasu, vedoucí celými Valašskými Klobouky, letos nejrychleji zdolali místní běžci Jiří Dohnal z Běhatlonu Valašské Klobouky (20:11 min) a Silvie Zvonková z týmu Zvonek sport v čase 22:51 min.

Sportovní dimenze Olympijského běhu byla umocněna i nesporným „společenským“ benefitem v podobě příspěvku nadaci, podporující mladé, sociálně znevýhodněné sportovce. Tento příspěvek dobrovolně poskytli všichni registrovaní běžci ze svého startovného a patří jim za to dík. Velké poděkování patří také všem, kteří se podíleli na zdařilém průběhu letošního ročníku – nadšencům z Orla a Běhatlonu Valašské Klobouky, dobrovolníkům z řad místního lyžařského oddílu, členům městské policie i žákům naší základní školy. Pořadatelé děkují i paní Ludmile Šulcové z ČČK, která profesionálně poskytovala první pomoc všem vyčerpaným sportovcům. Velké díky za finanční a materiální podporu celé akce patří i Městu Valašské Klobouky, potravinám Macháč, řeznictví Ritter a firmě Wastex.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz