Klatovy doma neskórovaly, utrpěly od Plzně vysokou porážku

Deset branek viděli diváci během včerejšího zápasu Klatovy – Plzeň. Zápas skončil podle očekávání výhrou Plzně, extraligový celek porazil svoji farmu 8:2. Domácí sice do poloviny zápasu vedli, ale extraligový celek pak přebral otěže nad zápasem. I přes prohru zaslouží domácí borci slova uznání. V utkání vzbudilo nemalé emoce posuzování nových pravidel. Další utkání čeká na klatovské hráče v neděli, kdy pod černou věž zavítá německý EV Landshut.

Než se plzeňští hráči stačili rozkoukat, tak prohrávali, když se z dorážky prosadil Tulačka. Ve 3. minutě vyslal jedovku na branku Straka, ale Beran byl pozorný. V 5. minutě se z pravé strany dral před branku Vracovský, na běloruského brankáře však vyzrát nedokázal. O dvě minuty to vyjel zpoza branky Kracík, jeho bekhend si Beran pohlídal. Za nedlouho se hosté dostali do přečíslení, ale zakončení Preisingera lízlo pravou tyčku domácí svatyně. V 9. minutě bylo vyrovnáno, když se pod víko trefil Němec. Na konci 12. minuty dostali domácí možnost přesilové hry, ta se jim ale vůbec nepovedla. V 15. minutě zahodil solidní šanci Němec. Dvě minuty před odchodem do kabin vybojoval Eberle kotouč, předložil jej Němcovi, ten však svým pokusem minul branku. V závěru první periody se do dobré příležitosti podral Kodýtek, na Berana ovšem vyzrát nedokázal.

I vstup do druhého dějství měly Klatovy parádní, když Mitchakova propálil nikým nehlídaný Tulačka. Za nedlouho mohl odpovědět Preisninger, jenže domácí brankář měl svůj den a slovenského forwarda vychytal. Ve 26. minutě vznikl závar před Beranem, ale hra byla následně přerušena, neboť domácí brankář přišel o masku. O minutu později byl vyloučen Jakub Kindl, ještě před vhazováním obdržel menší trestl Vracovský ta zdržování hry (porušení postupu při vhazování) toto vyloučení vyvolalo hodně emocí. Zároveň ještě trest pro domácí lavičku za zdržování hry. V polovině utkání bylo vyrovnáno, když se povedeným blafákem prosadil Němec. Po brance oba týmy vystřídali brankáře, Berana nahradil Kolář a na druhé straně Mitchakova nahradil Frodl. Ve 32. minutě se favorit dostal poprvé do vedení, postaral se o to Holý. O minutu později to bylo už o dvě branky, Kracík objel branku a zasunul touš k tyči. V 35. minutě se domácí dostali do přečíslení, na Frodla vyzrát nedokázali. Ve 37. minutě se hosté dostali do přečíslení, které ještě podpořil Kolda vracející se z trestné lavice a obdrženou přihrávku od Eberleho zužitkoval tak jak se sluší a patří. O minutu později přišla opět vlna emocí na domácí straně, Kristl byl vyloučen za zastrčený dres, následně byl za protesty vyloučen do konce utkání trenér Straka. O pár sekund později si ke Kristlovi přisedl Váchal a hosté měli tak dlouho přesilovku pěti proti třem. Tu dokázali využít, když se z dorážky prosadil Němec a zkompletoval hattrick.

Ve 42. minutě se pěknou ranou prezentoval Matyášek, ale Frodla nepřekonal. Ve 45. minutě se za obranu domácích dostal Němec a svůj únik zakončil mezi betony Koláře. Ve 47. minutě se domácí dostali do akce 2 na 1, akci však vyřešili špatně. O dvě minuty později se otřel puk o břevno po střele Eberleho. V 54. minutě přišel další gól hostů, když se ranou do horního růžku prosadil Němec a podtrhl tak své galapředstavení. V 57. minutě si Kolář poradil s nepříjemnou ranou Půlpána od modré. Na druhé straně zkusil nahodit puk na branku Červenka, ale Frodl byl pozorný. Závěr utkání rozkouskovala vyloučení. Plzeň v Klatovech splnila povinost, ale domácí se nemají za co stydět, zejména první polovina zápasu z jejich strany byla parádní

SHC Klatovy – HC Škoda Plzeň 2:8

Branky a nahrávky: 1. Tulačka (Kristl), 22. Tulačka (Kristl, J. Roubal) – 9. Němec (D. Kindl), 30. Němec (Vráblík), 32. Holý (Kracík), 33. Kracík (Straka), 37. Kolda (Eberle), 39. Němec (J. Kindl), 45,. Němec (Půlpán), 54. Němec (Kracík). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Brejcha, Malý. Vyloučení: 8:7 navíc Vracovský 10 OT (nesp), trenér Straka OK (nesp) (oba Klt). Využití: 1:2, v oslabení: 0:0. Diváci: 510.
Klatovy: Beran (30. Kolář) – Houfek, Šiler, Sysel, Slavík, Houdek, Staněk, Váchal – Tulačka, J. Roubal, Kristl, Matyášek, Vavřička, Vracovský, D. Roubal, Hanzlík, Uhlík, Markov, Vlček, Červenka, Reitspies
Plzeň: Miltchakov (30. Frodl) – Conor, Kaňák, J. Kindl, Holý, Půlpán, Vráblík – Kantner, Kracík, Kolda, D. Kindl, Němec, Kodýtek, Straka, Preisinger, Eberle.