Kladno získalo první bod. Sparta ve šlágru kola nedala ani jeden gól

(Aktualizováno před )

Čtvrté kolo české hokejové extraligy přineslo změnu na první příčce.

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Tradičně vyprodaná brněnská aréna zažila první gól tohoto prestižního zápasu už v první minutě. Další branka padla až skoro v polovině zápasu. A to bylo vše. Obě branky vstřelili domácí a dotáhli se tak v tabulce bodově právě na Spartu. Pražský klub zatím po velkých letních nákupech hraje nepřesvědčivě. S osmnácti obdrženými brankami má druhou nejhorší defenzívu (včetně brankařů).

Branky a nahrávky: 1. P. Holík (Mueller), 27. J. Hruška (Mueller, Štencel). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – D. Jelínek, Hynek. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Dalším zajímavým zápasem bylo východočeské derby. Ani zde nepadlo mnoho branek. Hradec dal o jeden gól více a vyhrál tak třetí derby z posledních čtyř. “Utkání rozhodla druhá třetina, v které jsme měli pět vyloučených. Dostali jsme gól a druhá věc je, že jsme ztratili spoustu sil, které nám v závěru chyběly na vyrovnání,” pronesl asistent kouče Pardubic Radek Bělohlav.

Branky a nahrávky: 31. Hovorka (Harju, Piché) – 17. Rosandič (M. Chalupa, Miškář), 33. F. Pavlík (Cibulskis, Kubík). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 9253.

HC Škoda Plzeň – PSG Berani Zlín 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Naopak přestřelku zažili diváci v Plzni a se šťastným koncem pro Západočechy. Zlín tak ani napočtvrté nezískal ani bod a klesl na poslední místo. “Jdeme zápas od zápasu. Čekáme, že se to zlomí. Sráží nás produktivita, přesilovky máme opravdu špatné. Kdybychom je proměnili, tak jsme mohli odsud odvézt minimálně bod,” uvedl asistent zlínského trenéra Martin Hamrlík.

Branky a nahrávky: 13. Rob (Gulaš, Pour), 18. Gulaš (Moravčík, V. Němec), 22. Indrák (V. Němec, Rob), 32. Rob, 46. Mertl (V. Němec, Gulaš) – 4. Köhler (Kubiš, Honejsek), 8. Ferenc (Dufek), 27. Dufek (Freibergs), 32. Herman (Šlahař). Rozhodčí: Lacina, Kika – Malý, Pešek. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:1. Diváci: 5510.

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Před Zlín se dostalo Kladno, které sice nevyhrálo, ale z prohraného prodloužení získalo alespoň první letošní bod. “Zápas se mi hodnotí těžko. V průběhu druhé třetiny by pro nás byl bod málo, deset minut před koncem bychom bod brali všema deseti. Myslím si, že jsme podali asi nejkompaktnější výkon z těch čtyřech zápasů, které máme za sebou. To je pro nás pozitivum, že jsme se zlepšili a uhráli první bod,” prohlásil domácí trenér David Čermák.

Branky a nahrávky: 57. Austin (Stach), 59. Redlich (Austin) – 42. Š. Stránský (Mallet, Lakatoš), 50. Lakatoš (Š. Stránský, Bukarts), 61. Bukarts (Š. Stránský, Šidlík). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4, navíc Výtisk (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 2653.

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Liberec jako jediný tým zatím neprohrál a zaslouženě tak po čtvrtém extraligovém kole vede. S Mladou Boleslaví to ale včera neměl vůbec lehké. Ještě tři minuty před koncem prohrával 2:3, poté však dvěma góly v rozmezí dvaceti vteřin utkání otočil. “Odehráli jsme vyrovnané utkání, nebyli jsme horším týmem. Bohužel jsme ale nezvládli koncovku utkání. Měli jsme ji odehrát vyspěleji a lépe takticky. Liberec toho dokázal využít a zaslouženě nás potrestal,” podotkl kouč hostů Radim Rulík.

Branka a nahrávka:
23. Zachar, 27. Filippi (Šmíd), 57. L. Hudáček (Birner, Filippi), 57. J. Vlach – 8. J. Stránský (Najman), 30. R. Zohorna (Hrbas), 39. R. Zohorna (Ševc). Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 7002.

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Litvínov začal s finišem pozdě. První gól vstřelil na konci druhé třetiny a to za stavu 3:0. Pak sice přidal ještě jednu branku, na víc se však nezmohl. Zaznamenal tak třetí porážku za sebou. “Stav jsme snížili a chtěli jsme ve třetí třetině za každou cenu vyrovnat. Dostávali jsme se do šancí, ale opět jsme doplatili na disciplínu. V posledních čtyřech minutách jsme dohrávali v oslabení, a to se zápasy těžko otáčí,” mrzelo asistenta kouče Vervy Radima Skuhrovce.

Branky a nahrávky: 14. P. Vrána (Roth, Gernát), 37. Kofroň (Adamský), 38. M. Stránský (Hrehorčák, P. Vrána) – 40. Zygmunt (Ščotka, J. Říha), 52. Kašpar (M. Hanzl, Jarůšek). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4037.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Karlovy Vary poprvé ztratily body a hned klesly na třetí příčku. Hned za nimi je Olomouc. “Troufám si říct, že jsme byli o něco lepší a zvítězili zaslouženě. Začátek soutěže je vždy důležitý a my jsme rádi, že nám relativně vyšel. Výsledky a výkony nejsou úplně špatné, ale stále máme na čem pracovat. Teď to půjde v rychlém tempu, musíme se na to dobře připravit,” hodnotil klání olomoucký kouč Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Olesz, Škůrek), 20. Nahodil (Burian, Olesz), 44. Strapáč (Kolouch, Klimek) – 21. Stříteský (T. Rachůnek, Gríger), 22. Šenkeřík (Koblasa, Skuhravý). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Rampír, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3565.