Když se loučí tenisté. Jednou je to s velkou slávou, jindy s rozpaky

(Aktualizováno před )

Jsou sportovci, kteří si zaslouží, aby se s nimi sportovní fandové na konci kariéry rozloučili. Zároveň je to i takové poděkování od sportovce k fandům. A právě takovou rozlučku chystá na 18. října do pražské O2 areny tenista Radek Štěpánek. Hostem bude např. bývalá jednička a stále skvělý hráč Srb Novak Djokovič.

„Nikdy jsem se nechtěl loučit s doktorskou zprávou v ruce, ale s raketou na dvorci. Tvořilo se to hodně dlouho a jsem rád, že se to uskuteční na místě, které pro mě hodně znamená,“ řekl novinářům devětatřicetiletý Štěpánek v O2 areně.

Vstupenky na “rozlučkovou párty” si budou moci tenisoví nadšenci začít kupovat během čtrnácti dnů. Štěpánek věří, že se podaří zaplnit všech 12 tisíc míst. „Věřím, že bychom mohli zažít, co jsme zažívali v daviscupových zápasech a sedaček moc volných nezůstane.“

Štěpánek ukončil oficiálně kariéru vloni v listopadu. Mezi jeho největší úspěchy patří dvojnásobný triumf v Davis Cupu, který spolu s Tomášem Berdychem ovládli v letech 2012 a 2013. V grandslamu, co se týká dvouhry, byl nejdále ve čtvrtfinále Wimbledonu. Také získal pět titulů na okruhu ATP.

Velmi úspěšný byl ale hlavně ve čtyřhře. S Indem Leanderem Paesem ovládli Australian Open 2012 a US Open 2013. Na poslední olympiádě v Rio de Janeiru společně s Lucií Hradeckou získali bronzovou medaili ve smíšené čtyřhře.

Takhle velkolepě pojaté rozloučení před tolika diváky zatím nikdo z našich tenistů neměl. Např. Jiří Novák, který zažil největší úspěch v roce 2002, kdy hrál semifinále na Australian open, si vybral pro svoji tenisovou derniéru před 11 lety turnaj v Prostějově. Takže to vlastně nebyla žádná exhibice, ale “seriózně” pojatá účast na turnaji ATP. V té době už se Novák moc tenisu nevěnoval, proto se mu povedlo dostat jen do druhého kola, kde nestačil na Argentince Juana Pabla Guzmana.

Klasické exhibiční rozloučení nezažili ani někdejší hráč světové desítky a semifinalista US Open Karel Nováček či vítěz Australian Open Petr Korda. U druhého jmenovaného byl problém v tom, že kariéru ukončil vlastně v době své dopingové kauzy. Kordovi byla v moči zjištěna přítomnost zakázaného anabolického steroidu nandrolonu. Bývalá světová dvojka se proti tomu soudně bránila, ale nikdy se nedočkala osvobozujícího rozsudku. Takže Korda skončil kariéru s cejchem dopingového hříšníka…

Podobnou exhibici, jakou nyní chystá Štěpánek, by si jistě jednou zasloužil i Tomáš Berdych, který nyní laboruje se zády a už pár měsíců nehraje. Možná není u tenisových fanoušků tak oblíbený jako Štěpánek, přesto toho udělal pro český tenis hodně a zasloužil by si, až jednou ukončí kariéru, slyšet velký potlesk.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz