Kaskadér bez řidičáku si spletl koleje s vozovkou

(Aktualizováno před )

V pondělí po dvaadvacáté hodině přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení o motocyklistovi, který jezdil ve Slavičíně po kolejích a následně havaroval. Policisté našli motocykl a služební pes vypátral pravděpodobného řidiče. Za jízdu po kolejích mu hrozí ve správním řízení pokuta.

Policisté ze Slavičína po oznámení vyrazili na místo, kde zjistili od oznamovatelky bližší informace k údajné havárii i k motocyklistovi. Začali pátrat po motocyklu. Po krátké době opravdu motocykl nalezli ležet poblíž trati, v příkopu. Po jeho řidiči však nebylo nikde ani stopy.

Operační důstojník vyslal na místo psovoda se speciálně vycvičeným policejním psem. Psovod propátral okolí podél železniční trati z Divnic až do Hrádku na Vlárské dráze, kudy měl motocyklista projíždět. O půl páté ráno služební pes Axel avizoval muže, který šel v kolejišti a tvrdil, že jde náhodou kolem. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z blízké obce, který se přiznal, že je vlastníkem havarovaného motocyklu bez registračních značek a kterého policisté dobře znají. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté zjistili, že má muž uložen zákaz řízení všech motorových vozidel.

Případ šetří jako přestupek proti zákonu o dráhách, ve správním řízení hrozí hazardérovi v případě prokázání viny několikatisícová pokuta. Další okolnosti celé události jsou v šetření policistů ze Slavičína.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz