Karvinští fotbalisté porazili Vítkovice 4:1

Bez drobně zdravotně indisponovaného Tomáše Wágnera vyběhli karvinští fotbalisté k pátému přípravnému utkání. Stejně jako v těch předchozích nebylo nouze o góly, padlo jich celkem pět. K radosti karvinských fanoušků hned čtyři do sítě Vítkovic.

Úvod utkání prvoligovému celku nevyšel a patnáct minut to nebylo vůbec ono. Podle trenéra Romana Nádvorníka chyběla některým hráčům výbušnost, navíc jim odskakovali míče od nohy. S přibývajícím časem už to bylo lepší a v sedmadvacáté minutě přišel první gólový okamžik. Jan Moravec přiťukl Ericu Ramirezovi, který se rychle zbavil svého strážce, otočil se a nechytatelně ke vzdálenější tyči otevřel gólový účet utkání.

O sedm minut později akce jako přes kopírák se stejnými hrdiny a venezuelský útočník Ramirez slavil svou druhou trefu. Třetí gól mohl přidat tři minuty před pauzou po Budínského perfektně kopnutém rohu Filip Panák, ale osamocený na deseti metrech netrefil pravačkou bránu.

Ve 48. minutě se diváci třetí trefili dočkali, když Jana Moravce vybídl ve vápně Ramirez a bylo to 3:0! Oba si tak v zápase připsali 3 „kanadské body“ – Ramirez 2+1 a Moravec 1+2. Potom se dostal do hry také soupeř, za jedenáct minut snížil Matěj po chybě Karvinských na hranici vlastní šestnáctky a v dalších minutách ještě Vítkovice nastřelily břevno. V závěru definitivně rozhodl duel krásnou trefou z voleje testovaný Jan Suchan.

Karvinský tým tak zakončil třítýdenní přípravný cyklus v domácích podmínkách vítězstvím 4:1 a v pondělí odcestuje do Polska k hernímu soustředění.

MFK Karviná – MFK Vítkovice 4:1

Branky: 27. a 34. Ramirez, 48. Moravec, 88. Suchan – 59. Matěj. Rozhodčí: Proske. Počet diváků: 400.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka, Letić – Šisler (53. Suchan) – Moravec (59. Tusjak), Panák, Budínský, Kalabiška (20. Lingr) – Ramirez (79. Piroch).