Karolína Plíšková vstoupila úspěšně do turnaje. Naopak Bouzková se Strýcovou se loučí

(Aktualizováno před )

Světová dvojka Karolína Plíšková byla nasazená na turnaji v čínském Wuchanu hned do druhého kola. A roli favoritky zvládla vcelku v pohodě, 18letou Američanku Anisimovou porazila dvakrát 6:3.

Plíškové se nepovedly úvody setů, vždy prohrávala 0:2. Pokaždé se ale dokázala z nepříznivého stavu dostat. Ve třetím kole českou tenistku čeká další teenagerka, devatenáctiletá Ukrajinka Dajana Jastremská.
Pokud by se Plíškové podařilo dostat alespoň do semifinále a naopak světová jednička Australanka Ashley Bartyová by brzy vypadla, stala by se česká hráčka (staro)novou tenisovou královnou.

Naopak s čínským turnajem se loučí Barbora Strýcová, která podlehla bývalé světové jedničce Rumunce Simone Halepové 3:6 a 2:6. „Není ale snadné proti ní hrát. Zápasy bývají ošidné, chodí na síť, někdy hraje slajsované údery. Ale pomáhá mi, že už jsem ji několikrát porazila,“ připomněla Rumunka úspěšnou bilanci se Strýcovou. V posledních šesti vzájemných zápasech jí totiž porazila.

V turnaji dohrála i Marie Bouzková, která nestačila na loňskou semifinalistku a nasazenou pětku Wang Čchiang (3:6, 3:6).

Ve Wuchanu se dnes představí Petra Kvitová, o čtvrtfinále se utká s Američankou Sloane Stephensovou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz