Karlovarští hokejoví dorostenci nastoupili na led, trenér chce atakovat play off

(Aktualizováno před )

Tři týdny volna jsou u konce, karlovarští junioři se vrátili z dovolených, znovu si zavázali brusle a vyrazili zpět na led. Trenér známý svou důsledností na ledě, ale přátelskostí mimo něj, prozradil něco o tréninkových procesech, zkušenostech s reprezentací i ambicích pro nadcházející sezonu.

Trenére, scházíte se poprvé od konce letní přípravy. Jak byla přestávka dlouhá a co vás čeká v nejbližších dnech?
Přestávku jsme měli zhruba tři týdny. Teď začínáme s velkým počtem hráčů, máme k dispozici šest pětek a to ještě máme některé hráče na reprezentačních akcích. V prvním týdnu budeme trénovat na party a nejpozději k prvnímu srpnu proběhne zúžení kádru, protože takový počet hráčů je dlouhodobě neúnosný.

Jak se pracuje s tolika hráči? Jak se přizpůsobují tréninky?
Trénujeme na party po čtyřiceti pěti minutách a selekce je samozřejmě složitá. Hráči si s sebou nesou krátkodobou historii v podobě jejich přístupu k přípravnému období a teď mají další šanci v období předzávodním. Podle toho se my v krátkodobém horizontu rozhodneme, kteří hráči zůstanou v kádru.

Od nové sezony došlo ke změně soutěží, které jsou nově tříročníkové, a v týmu máte nyní i kluky z mladšího dorostu. Jak vnímáte tuto změnu?
Vůbec nevím, co to přinese. Myslím si, že složitá situace to bude hlavně pro hráče ročníku 2002, protože logicky nebudou fyzicky stačit o dva roky starším klukům. Plusem je ale naopak konkurence, konkurenční prostředí je přínosné a může hráče rozvíjet, pokud je onen hráč připraven překonávat překážky a tvrdě jít za svým cílem.

Na programu máte několik přípravných utkání, jak jste spokojen s těmito soupeři?
Spokojený jsem, mám také radost, že se nám opět podařilo zajistit mezinárodní program. Budeme tu mít zajímavou konfrontaci na turnaji pana Karla Holoubka, který se uskuteční v polovině srpna. Později pak máme jak utkání s Lillehammerem, tak s dalším německým týmem. Mezinárodní konfrontace je vždycky vítaná, protože intenzita hry v těchto zápasech je daleko vyšší, než na jakou jsme zvyklí.

Máte už nějakou představu, kde byste se chtěli pohybovat v nové sezoně?
Pro mě osobně je trochu nepochopitelné, že máme soutěž o dvaceti čtyřech týmech a do play-off se dostane jen týmů osm. V těchto zápasech totiž hráč maximálně roste a je to odměna za celkovou práci mužstva v celé sezoně. My samozřejmě chceme atakovat play-off, ale primárně je jednoznačně naším cílem rozvoj hráčů a v neposlední řadě vrátit spojení “karlovarská juniorka” prestiž, což se nám v posledních letech bohužel nedařilo. Chceme dobře reprezentovat klub s takovouto historií.

Budete nadále spolupracovat s Béčkem, které hraje v Sokolově, když máte v kádru více hráčů?
Myslím si, že naše spolupráce funguje velmi dobře. Jsem velice rád, že tam je v pozici hlavního trenéra Jirka Parkmann, který má velkou vášeň a zápal pro tuto činnost. My máme určitou vizi, jak s těmi hráči nakládat, ale nemůžeme jim garantovat to, že budou mít v Sokolově důstojnou roli, pokud si ji nezaslouží. I tam vznikne konkurenční boj, který je pro hráče dobrý.

Kromě karlovarské juniorky jste i asistentem u reprezentační šestnáctky, kde vídáte hráče z jiných klubů. Jaký to má pro Vás přínos?
Je to samozřejmě zajímavá práce a moc si toho vážím, ale nejde ani tak o poznávání hráčů z naší republiky, je to možnost vidět blízkou konfrontaci s mezinárodním hokejem. Jsou tam inspirující prvky z konceptu hry či z dovedností hráčů a spoustu věcí a materiálů se snažíme přenést i do našeho klubu.

Je pro Vás časově náročné skloubit klubové a reprezentační povinnosti?
Je, ale já jsem vděčný svým kolegům Milanu Čejkovi a Mírovi Táborskému, kteří mě vždycky hodně zastoupí a věřím, že to tak bude i v této sezoně (úsměv).

Je v Karlových Varech nějaký hráč, který má potenciál dostat se do reprezentace a pravidelně v ní nastupovat?
Na prvních dvou kempech byl Saša Remeš, který patří do našeho kádru. Myslím si, že byť má svoje nedostatky, jako ostatně všichni hráči jeho věku, tak má vášeň a když bude naslouchat, může udělat velký výkonnostní pokrok.

O Vás se ví, že od svých svěřenců požadujete maximum. Dokážete někdy od hokeje vypnout?
Ano, ale krátkodobě. Delší pauza mi už vadí, začínám se nudit a jsem rád, že už to začalo (úsměv).

Jak tráví Václav Eismann dovolenou?
Byl jsem na začátku července s rodinou v Turecku, pak jsem byl chvilku na Jesenici, kde máme chatu. A poté už jsem se připravoval na zahájení předzávodního období a na první sraz reprezentace. Jsem rád, že to začalo, opravdu jsem se nudil (úsměv).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz