Karlovarské hokejisty čeká zápas s Pardubicemi

(Aktualizováno před )

Extraliga pokračuje již svým 25. kolem, ve kterém Energie vyzve na domácím ledě Pardubice. Západočeši by rádi dali vzpomenout na úvodní vzájemnou bitvu letošní sezony, ve které Dynamo rozstříleli 7:1. Povede se jim to, nebo Východočeši zaberou a přeruší dlouhou sérii proher? Páteční utkání začne v 17:30.

Dynamo se trápí. Východočeši tahají dlouhou osmizápasovou šňůru proher a to se promítá i do postavení v tabulce, kde se Pardubičtí nebezpečně přibližují poslednímu Chomutovu, náskok činí pouhé tři body. S nepříznivou situací se ovšem vedení v čele s Dušanem Salfickým snaží něco dělat. Pardubice již podruhé v letošní sezoně sáhly ke změnám na trenérském postu, nyní stojí u kormidla trojice Lubina, Čáslava a Král. Nové tváře ale najdeme i na ledě, do Pardubic se ať už natrvalo, nebo na hostování přesunuli Peter Hamerlík z Třince, Martin Procházka z Mladé Boleslavi, Juraj Mikuš nebo kanadský forvard Jeremy Welsh. V klubu naopak skončil zkušený zadák Marek Trončinský. První letošní střetnutí s Energií dopadlo pro Dynamo debaklem, dokáží Karlovarští výsledek napodobit?

Sestavy z předešlého utkání
Dynamo Pardubice: Hamerlík – Děrvuk, Holland, Miromanov, Štindl, Mikuš, Budík – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Mandát, Welsh, Poulíček
HC Energie: F. Novotný (Kuchař) – Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Kohout, Balán, Lapšanský

Pardubice
I přes pardubickou krizi najdeme v sestavě Dynama několik hráčů, kteří mají v tabulce pravdy kladná čísla. Jedná se o Jana Mandáta a Petra Poulíčka i v posledních zápasech nehrající Jordanna Perreta a Petra Čáslavu.

Karlovy Vary
Jakub Flek se gólem v uplynulém kole proti Pirátům Chomutov osamostatnil na čele týmového bodování i tabulky střelců. Karlovarský tryskáč má nově kromě osmi gólů a osmi asistencí v kapse i novou smlouvu, s Energií podepsal do roku 2021!

Při příležitosti utkání 25. kola s Pardubicemi bude do Síně slávy karlovarského hokeje uveden nový člen. Pan Marek Sýkora, jenž čerstvě oslavil 70. narozeniny, patří k výrazným trenérským osobnostem novodobé historie klubu. S A-týmem postoupil do druhé nejvyšší soutěže, o několik sezon později jej pak úspěšně provedl baráží o udržení v extralize.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz