Karlovarská Slavia zahájila sérii přípravných utkání

(Aktualizováno před )

K přípravnému utkání zajížděla karlovarská Slavia v pátek k druholigovému soupeři do Ústí nad Labem. Zatímco pro Slavii to byl po třech trénincích první přípravný zápas, pro domácí to byla generálka na soutěž, která jim začíná již příští víkend.

Začátek utkání přinesl mírnou převahu domácího mužstva, jejich aktivita však končila před pokutovým územím hostů, kde se brzdili vlastní nepřesností nebo spolehlivě fungovala jejich obrana. Největší šanci v prvním poločase si domácí vytvořili v 15.min, kdy pěknou střelu domácího hráče dokázal Chára pouze vyrazit před sebe, slávistická obrana zaspala, ale dorážka domácích se mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně ve 20.min měli hosté příležitost zahrávat přímý kop kousek za velkým vápnem. Povedená střela Maňáka přes zeď skončila jen kousek vedle tyče domácího brankáře. Domácí několikrát zahrozili náběhy za obranu hostí, v posledních deseti minutách zatlačili před slávistickou šestnáctku, ale centry a střely byly buď nepřesné nebo si s nimi poradila obrana s brankářem.

Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala, začátek vyšel lépe domácímu týmu. V 50.min lehce prošel domácí záložník po naší pravé straně, na jeho přízemní centr si naběhl nikým nehlídaný Krátký a střelou k tyči zařídil domácím vedení. V 53.min mohla Slavia vyrovnat, když se po přihrávce od Geňa a následného centru Skaly dostal k hlavičce Vilček, ale mířil těsně nad branku domácích. Zbytek utkání se odehrál za převahy domácích, kteří se však již prosadit nedokázali. Slavii se při protiútocích nedařilo kvalitně vyřešit přechodovou nebo předfinální fázi a tak utkání skončilo výsledkem 1:0.

FK Ústí nad Labem – FC Slavia Karlovy Vary 1:0 (0:0)

FK Ústí nad Labem: Lindr – Bílek, Brak, Pimpara, Krátký, Drame, Chodora, Výborný, Strada, Dvořák, Šup.
V 2. pol střídali: Tvrdoň – Kingue, Peterka, Miskovič, Jindráček, Hudec, Richter.
FC Slavia Karlovy Vary: 1. poločas – Chára – Mestl, Tůma (15.Staněk), Pěkný, Vyleta – Němec A., Krlička, Maňák, Suchý, Kalina- Novotný; 2. poločas – Šampalík – Mestl, Staněk, Pěkný, Skala- Němec A., Maňák (80.Frána), Suchý (65.Dubnička), Geňo, Vyleta (65.Shorný) – Vilček.