Kapitán Suchý musí na operaci. Bude reprezentaci chybět až do zimy

(Aktualizováno před )

S rozdílnými pocity prožívají čeští fotbaloví reprezentanti začátek sezony. Zatímco Marek Suchý musí na operaci, brankář Tomáš Vaclík úspěšně vstoupil do sezony. Svému týmu k vítězství výrazně pomohl i Bořek Dočkal.

Reprezentační kapitán Marek Suchý bude českému nároďáku, ale i Basileji, kde v současné době působí, několik měsíců chybět. O víkendovém ligovém zápase proti Sionu se v prvním poločase zranil a musel odstoupit. Následné vyšetření ukázalo, že jde o natrženou achilovku.
Pro Suchého je to první vážnější zranění v kariéře. Kromě svalových problémů a zlomeniny lícní kosti třicetiletého obránce nikdy nic vážnějšího netrápilo.
Kromě ligových zápasů ve Švýcarsku promešká i reprezentační zápasy. „Mrzí mě, že přijdu o podzimní zápasy reprezentace, především na souboj se Slováky jsem se těšil,” podotkl smutně Suchý.

Naopak reprezentační brankář Tomáš Vaclík může být spokojený. Vstup do španělské ligy mu s klubem FC Sevilla vyšel. Jeho tým porazil Vallecano 4:1. O čisté konto přišel v 85. minutě, kdy ho z penalty překonal Embarba.

Radost po zápase musela tělem projíždět i záložníkovi Bořku Dočkalovi, který dvakrát přihrál na gól a díky tomu jeho tým Philadelphie porazil v americké lize New York City FC 2:0.