Kanada nám opět ukázala, jak se má hrát hokej

(Aktualizováno před )

Překvapení se nekonalo. Čeští hokejisté do 20 let prohráli ve třetím zápase na MS s výběrem Kanady.

Kanada – ČR 5:1 (3:1, 1:0, 1:0
)

Hráči javorového listu ukázali našim mladíkům, jak se má hrát dnešní hokej. Byli důrazní, rychlí a vytvářeli si nebezpečné střelecké pozice. Navíc svými individuálními dovednostmi náš tým předčili.

Kanaďané se dostali do vedení v 7. minutě, naši však dokázali za necelých 30 vteřin rychle odpovědět. To ale bylo ze strany Česka vše.
Soupeři se povedlo nasázet Paterovi, který v brance nahradil Dostála, v první třetině ještě dva góly.
Naši se sice nevzdávali, měli šance (Nečas či Machala), ale nebyli schopni ani využít přesilovky. A poté přišel trest v podobě čtvrtého gólu.
Do posledního dějství nastoupil do naší branky Škarek, ale i on nakonec inaksoval.

“Ve třech zápasech jsme dali čtyři branky, to je málo. Bojujeme, blokujeme střely, ale chybí nám góly. Jakuba Škarka jsem poslal do branky, abych dal týmu nějaký nový impulz. Podržel nás a hrál velmi dobře s kotoučem,” podotkl po zápase český reprezentační kouč Václav Varaďa.

Naše hokejisty čeká na Sivestra ve 22. hodin poslední zápase ve skupině s Dánskem. Z tohoto utkání by si naši hokejisté měli odnést povinné vítězství, i když i remíza by jim postačila k postupu do čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 7. Comtois (Tippett, Phillips), 12. Leason (T. Smith, Frost), 17. Lafreniere (Studnicka, Brook), 35. Entwistle (Veleno, Studnicka), 50. Frost (Suzuki, T. Smith) – 7. Machala (J. Jeník). Rozhodčí: Anderson (USA), Heikkinen – Nikulainen (oba Fin.), Goljak (Běl.). Vyloučení: 3:5, navíc M. Kaut, Nečas (oba ČR) oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 17 012.

Česko: Patera (41. Škarek) – J. Galvas, Kvasnička, D. Mikyska, Gaspar, F. Král, Šalda, od 41. navíc Bukač – M. Kaut, Hrabík, Nečas – Lauko, Kern, F. Zadina – Pour, Kondelík, Pekař – J. Jeník, Hladonik, Machala – Plášek. Trenéři: Václav Varaďa, Aleš Krátoška a Patrik Eliáš.