Kalvachova kariéra stoupá. Po přestupu do Plzně nyní oblékne reprezentační dres

(Aktualizováno před )

Reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý doplnil kádr pro nadcházející zápasy kvalifikace ME proti Kosovu (7. září) a Černé Hoře (10. září).

S týmem na jih Evropy pocestují navíc útočníci Michael Krmenčík z Plzně a Martin Doležal z Jablonce, obránce Stefan Simič z Hajduku Split a záložníci Ladislav Krejčí z Boloni a Lukáš Kalvach z Plzně. Posledně jmenovaný je v národním týmu nováčkem. “Hrál dobře už v Olomouci. Přestoupil do Plzně, udělal další výkonnostní krok. Na té pozici hraje dobře. Splňuje ta kritéria, která od hráče na tomto postu očekáváme,” řekl asistent trenéra Jiří Chytrý. “Lukášovy výkony na začátku sezony nás zaujaly. V nominaci nemohl kvůli zranění být David Pavelka, a tak jsme se rozhodli právě pro Lukáše. Věříme, že to byla správná volba a že nám pomůže přiblížit se postupu na mistrovství Evropy,” dodal Šilhavý.

Ani Simič nepatří mezi reprezentační harcovníky, vždyť dosud má tento obránce s balkánskými kořeny odehrán pouze jeden zápas za nároďák. “Stefan je mezi hráči, kteří jsou v našem hledáčku. Byl ve velkém klubu AC Milán, kde nedostával herní vytížení. Přestoupil do Chorvatska, hrává pravidelně a máme na něj dobré reference. Některé zápasy jsme i viděli,” uvedl Chytrý.

Ještě před pár dny bylo nemyslitelné, že by se v nominac objevil Krmenčík. Původně se mluvilo o tom, že jeho svalové zranění si vyžádá několik týdnů odpočinek. Plzeňskému útočníkovi však podle jeho slov pomohly zlaté ruce klubových fyzioterapeutů. “U něj byl zásadní zdravotní stav. Michal prokazuje kvalitu v Plzni i nároďáku, byla jen otázka, jestli bude stoprocentně připravený. Jsme rádi, že jsme ho mohli povolat,” dodal Chytrý.

Nominace české fotbalové reprezentace na zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Kosovu (7. září v Prištině) a Černé Hoře (10. září v Podgorici):

Brankáři: Tomáš Vaclík, Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka.

Obránci: Pavel Kadeřábek, Vladimír Coufal, Jan Bořil, Jakub Brabec, Stefan Simič, Marek Suchý, Ondřej Čelůstka, Filip Novák.

Záložníci: Jakub Jankto, Josef Hušbauer, Jan Kopic, Vladimír Darida, Lukáš Masopust, Alex Král, Tomáš Souček, Ladislav Krejčí, Lukáš Kalvach.

Útočníci: Patrik Schick, Martin Doležal a Michael Krmenčík.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz