K vážné nehodě poblíž Dobřejovic letěl vrtulník

Ve čtvrtek 19. července krátce po sedmnácté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla s nutností vyproštění osob u obce Dobřejovice v okrese Praha-východ.

K události na silnici číslo 101 byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice HZS Říčany, které bylo v průběhu jízdy k zásahu upřesněno, že jedno z vozidel začíná hořet. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že v nákladním i v osobním vozidle jsou zaklíněni oba řidiči.

Prvotní požár byl uhašen řidičem, který projížděl kolem, ručním hasicím přístrojem. Hasiči ihned začali s vyprošťováním obou řidičů pomocí hydraulického nářadí. Vzhledem k tomu, že osobní vozidlo bylo pod nákladním doslova vpasováno, zabraly tyto záchranné práce téměř čtyřicet minut.

Lékař zdravotnické záchranné služby nechal na místo přivolat také vrtulník, který následně vážně zraněnou osobu z osobního vozidla transportoval do jedné z pražských nemocnic. Řidič nákladního auta byl odvezen do nemocnice sanitním vozem. Po celou dobu zásahu byla komunikace zcela uzavřena a odklon řídila policie po objízdných trasách. Zálohu říčanské stanice zajistily jednotky SDH obcí Říčany a Mnichovice.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient