K čemu mít prsa

Tak už si to konečně přiznejme. Člověk se sice nerodí proto, aby měl prsa, ale u žen se to nějak samozřejmě předpokládá. Muži to tak chtějí, a dokonce si podle tvaru a velikosti ňader své partnerky vybírají, takže ženy je tím pádem chtějí také. A to i tehdy, pokud si samy přejí být na mužích zcela nezávislé a momentálně po žádném vztahu netouží; potom je postava ozdobená dokonalým poprsím jasný vzkaz pro ostatní ženy – nemám právě zájem, ale kdybych chtěla, muži by mi leželi u nohou, protože jsem atraktivnější. V konkurenci samic jsou prsa to, co se počítá, a tak si je hlídají i šťastně vdané a zadané dámy, které teoreticky již nemají důvod se účastnit nějakých sebe nabízejících se rituálů, pokud můžeme chování lidí přirovnat k dalším druhům živočišné říše.

Kdy na ně začít šetřit

Otázkou tedy není, zda si prsa nechat zvětšit nebo vylepšit, pokud v tomto ohledu byla matka příroda poněkud skoupá nebo pokud se projevil postupující věk a zátěž, kterou ženský organismus postupuje během gravidity a laktace. Téměř žádná žena nechodí na veřejnosti s prošedivělými vlasy, když si je může nechat dát nabarvit. Proč by tedy vystavovala pokleslá, vytahaná, “vykojená” nebo neexistující prsa, jestliže může dostupným a několika desetiletími prověřeným chirurgickým zákrokem získat krásu, o které se jí ani nesnilo? Oč tu běží, je, kolik to bude stát. Odpověď je však trochu komplikovanější: u zákroků zvaných plastika prsou ceny zásadně ovlivňuje konkrétní provedení. Přitom je třeba rozlišovat dva hlavní typy operace – v prvním případě se pracuje pouze se stávající prsní tkání, která se několika dobře mířenými řezy nadzdvihne a zpevní, popřípadě ubere; v druhém případě se nedostatečné velikosti prsou pomůže zvenku umělými silikonovými implantáty. Vzhledem k masovému rozšíření těchto typů operací pak nemusí mít např. nastávající maminka, která předpokládá plastické vylepšení postavy po odrození plánovaných potomků, obavy, zda na to potom bude mít. Potřebnou částku bez problémů získá do několika měsíců, až po mateřské opět začne vydělávat a bude schopna ze svého příjmu odkládat několik tisíc korun stranou.

Čím větší, tím dražší?

I když to zní logicky, přímá úměra na poli plastických operací neplatí. Finanční částka, na kterou vyjde implantát, vychází spíše z jeho tvaru a ze značky výrobce, než z velikosti nebo hmotnosti. Podprsenky s různě velkými košíčky stojí také všechny stejně. O něco dražší implantáty jsou anatomické nebo kapkovité, které ty klasické kulaté převyšují zhruba o deset tisíc korun. Konkrétní částka se však vždy kalkuluje ad hominem – tedy s ohledem na konkrétní pacientku, její stav a specifické požadavky a může se lišit od orientačních cen uváděných na webových stránkách. Proto je více než rozumné objednat se na bezplatnou konzultaci, kde kromě zdravotních dispozic a estetických představ přijde na přetřes i kalkulace ceny, která bude šita na míru a prosta vágních položek.

S chutí do toho

Úpravy prsou se provádějí častěji bez zdravotní indikace než s ní. To sice znamená, že je ne vždy proplácí pojišťovna, ale to vůbec nevadí. Investice do nových prsou se rozhodně vyplatí a má blahodárný vliv na sebevědomí žen a jejich duševní zdraví. Vlastně by pojišťovny mohly začít uvažovat o tom, že na ryze estetické vylepšení poprsí budou alespoň přispívat. Internetové diskuze a recenze na zákrok jsou povětšiné plné superlativů zdůrazňujících zcela novou dimenzi života. Ženy s vylepšenými prsy nemají chuť stát někde v koutě a to je dobře.

Jaká je optimální velikost prsou pro vaši postavu? Odpovídá vaše představa realitě? Nosíte oblečení s hlubokým výstřihem?

Foto: Pixabay - Khusen Rustamov

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient