„Jsem rád, že tu můžu být,“ říká hokejista Jan Kloz

První přípravné utkání bylo pro litoměřický Stadion úspěšné. Kromě vítězství je další dobrou zprávou návrat Jana Kloze do litoměřického týmu. Jan Kloz navíc proti svému bývalému klubu vstřelil branku a otevřel tak skóre prvního přípravného utkání Litoměřic.

Jak byste zhodnotil první přípravné utkání?
Myslím si, že to bylo pro oba týmy těžké utkání, jelikož je opravdu horko. Na první přípravný zápas se hrálo ve slušném tempu. Samozřejmě máme co zlepšovat, ale rozhodně máme na čem stavět.

Dnes jste vstřelil první branku utkání, která navíc znamenala i využitou přesilovku Litoměřic. Jak byste popsal tuto akci?
Zatím jsme přesilovky příliš netrénovali, ale řekli jsme si před zápasem, co budeme hrát. Dostal jsem krásnou nahrávku, ale byl to gól trochu se štěstím. Ale gól jako gól.

Jak probíhal Váš návrat do Litoměřic, bylo to těžké rozhodnutí?
Těžké ani moc ne. Chtěl jsem zůstat na Kladně, jelikož jsem tam už zvyklý, ale to nevyšlo. Měl jsem více nabídek, ale nakonec jsem se rozhodl pro Litoměřice. Nemám to daleko domů a znám to tady, jak prostředí, tak spoustu lidí, co tu působí. Navíc jsem věděl, že tu jsou skvělé podmínky a od té doby, co jsem tu byl naposledy se to ještě o dost zlepšilo. Jsem rád, že můžu být tady.

Znáte některé hráče v týmu už z předchozích let?

Samozřejmě, Aleše Pavlase, ale i další kluky. Tím, že nastupujeme proti sobě, tak se potkáváme často v lize.

V Litoměřicích funguje projekt Dukla, jak se Vám hraje s mladými hráči?
Musím říct, že dnes jsou mladí daleko jiní než jsme bývávali my. Ale mně to rozhodně požene dopředu, protože soupeřit s mladými kluky je náročnější. Trénujeme opravdu tvrdě, víc než jsem byl zvyklý, ale s kluky se hecujeme a tréninky jsou pak o to lepší.

Když mluvíme o trénincích, jak vypadala příprava na letošní sezónu?
Já byl z Kladna zvyklý na trénink jednou denně, takže mě tu dost překvapily tréninky dvakrát denně. Zaměřujeme se hodně na bruslení, což je výborné už kvůli tomu, že dnešní hokej je především o bruslení. Já doufám, že přinesu do té hry klid a velmi se těším na sezónu.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz