Jihočeši se po delší době dočkali tří bodů. Odnesl to Zlín

(Aktualizováno před )

Po třech porážkách se povedlo českobudějovickým fotbalistům zabrat a ponechat si v domácím utkání všechny tři body.

Dynamo České Budějovice – Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Při vší úctě k oběma týmům se nečekal bůhvíjaký fotbal a také se to především v první půli naplnilo. Šancí bylo poskrovnu. Za zmínku stojí jen (a samozřejmě) gól domácích ve 23. minutě. Po přihrávce Ledeckého se trefil Brandner – 1:0.

Inkasovaný gól přinutil hosty do toho od začátku druhé půle šlápnout. Do šancí se dostával především Železník, první jeho střelu brankář Staněk vyrazil, poté nastřelil břevno a do třetice vysoko přestřelil, i když běžel na bránu sám…
Všechny zlínské naděje definitivně utnul Rabušic, který přišel do Českých Budějovic před několika dny. Šikovnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

David Horejš (trenér Českých Budějovic): “V prvním poločase jsme chtěli soupeře hodně vysoko napadat. Myslím si, že to z naší strany byl hodně dobrý výkon. Ve druhé půlce nás Zlín zatlačil, prohrával, neměl co ztratit a nám navíc trošku docházely síly. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. A jsem rád, že jsme vzadu udrželi nulu. Přál bych si, abychom na dnešní výkon dokázali navázat.”

Josef Csaplár (trenér Zlína): “Poprvé, co jsem ve Zlíně, jsem hodně naštvaný. Pro to, co jsme předváděli v prvním poločase, nemám vysvětlení. Takhle špatný první poločas jsme ještě neodehráli. Bez nasazení, bez důrazu. Někteří hráči si tam dělali, co chtěli. Ve druhém poločase už jsme to byli zase my, ale neproměnili jsme šance.”

Branky: 23. Brandner, 84. Rabušic. Rozhodčí: Hrubeš – Blažek, Hock. ŽK: Čavoš – Džafič. Diváci: 3447.

České Budějovice: Staněk – Čolič, Havel, Kulhánek, Provod – Brandner, Havelka (79. Novák), Javorek, Čavoš, Schranz (88. Helešic) – Ledecký (72. Rabušic). Trenér: Horejš.
Zlín: Dostál – Hlinka, Buchta, Azackij (73. Pejša) – Fantiš, Jiráček, Podio (4. Železník), Mašek, Čanturišvili – Džafič (65. Hnaníček), Poznar. Trenér: Csaplár.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz