Jihočeši se dočkali. Sivok oblékne jejich dres

(Aktualizováno před )

Fotbalový obránce Tomáš Sivok absolvoval s nováčkem první ligy z Českých Budějovic celou letní přípravu, avšak do mistrovských zápasů poté nenastoupil. Čekal, zda se neobjeví nějaká zajímavá zahraniční nabídka. “Měl jsem podmínku, aby tam se mnou mohla být rodina a aby tam byla anglická škola pro děti,” uvedl Sivok. Nakonec žádná konkrétní nabídka nepřišla, i když se na bývalého reprezentačního stopera vyptávaly kluby ze Švýcarska, Turecka a Izraele. Pětatřicetiletý obránce se rozhodl už nadále nečekat a podepsal smlouvu s Jihočechy. Po 16 letech tak znovu oblékne v mistrovském utkání tradiční černobílý dres.

Kontrakt je dohodnut na rok, ale klidně se může stát, že se obě strany rozhodnou smlouvu prodloužit. “Máme džentlmenskou dohodu. Tomáš tady může hrát rok, dva nebo i pět. Každopádně jsme se domluvili, že i po konci kariéry bude v klubu pokračovat. Byla by škoda a ostuda klubu jeho potenciál nevyužít,” řekl generální manažer českobudějovického Dynama Martin Vozábal.

Sivok přiznal, že dostal nabídku i z Jablonce. “Chtěl bych poděkovat panu Peltovi, který mě oslovil, zda bych nešel do Jablonce. Ale já jsem říkal, že pokud zůstanu v Česku, tak v úvahu přichází jedině České Budějovice nebo Sparta,” řekl českobudějovický odchovanec.

Jeho prvním utkáním v této sezoně by měl být duel s Plzní, který České Budějovice sehrají 21. září. Nejdříve se ale musí dát zdravotně do pořádku. “Jsem ve fázi, kdy ještě trénuji po svalovém zranění. Potřeboval bych nějaký přátelák, abych se do toho dostal. Domluvíme se s trenérem Davidem Horejšem na tom, kdy začnu. Musí to být ku prospěchu mužstva a musí to mít hlavu a patu,” dodal bývalý hráč Sparty, Udinese nebo Besiktasu.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz