Jihlava už vede o deset bodů. České Budějovice padly a nedaly ani gól…

(Aktualizováno před )

Po nečekané porážce Českých Budějovic v Havířově si už Jihlava v čele druhé nejvyšší hokejové soutěže vytvořila desetibodový náskok. I díky tomu, že její hráči zvládli suverénně zápas v Litoměřicích. “Jihlava v tomto utkání byla jednoznačně lepší a efektivnější v koncovce. Některé šance, které jsme jim nabídli, proměnili. Mnoho si jich vytvořili sami. Bohužel zápas skončil takto velkým rozdílem, ale soupeř byl zkrátka lepší,” podotkl litoměřický kouč David Bruk.

To České Budějovice v Havířově totálně vyhořely. “Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, ale hokej se hraje 60 minut. Poté, co jsme inkasovali první gól, už se náš výkon zhoršil. V dalším průběhu jsme měli lepší i horší pasáže, ale když nedáš gól, tak nemůžeš vyhrát. Z tohoto pohledu je výhra Havířova jednoznačně zasloužená,” řekl kouč Jihočechů Václav Prospal.

Zaváhání Budějovic využili hráči Vsetína a Kladna, kteří svoje zápasy vyhráli a právě Jihočechy v tabulce předhonili. Vsetín vyprovodil Porubu pětigólovým výpraskem a Kladno dalo Prostějovu opožděný “vánoční dáreček” v podobě sedmi branek. Především kladenská dvanáctiminutovka ve 2. třetině byla excelentní, Střeočeši v ní vstřelili pět gólů.

Všechny čtyři vedoucí celky se zítra střetnou s týmy z konce tabulky, takže je možné, že si udrží náskok před svými pronásledovately. Patří sem zmiňované týmy z Prostějova či Havířova.
V první osmičce se ještě drží Přerov s Litoměřicemi. Na play-off ale mohou směle pomýšlet i na Slavii či v Třebíči. Ale i ve Frýdku-Místku, který zažil divoké utkání s Benátkami. V posledních třech minutách padly čtyři branky. Domácí dali vítězný gól v posledních vteřinách zápasu.

Výsledky 39. kola první hokejové ligy:

Frýdek-Místek – Benátky nad Jizerou 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Branky: 19., 40. a 57. Klimša, 24. Kaukič, 25. Przybyla, 60. Bartko – 1. a 17. Průžek, 12. Kolmann, 57. D. Špaček, 59. Havlín. Rozhodčí: Dědek, Koziol – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.

Třebíč – Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky: 15. Szathmáry, 22. Nedvídek, rozhodující sam. nájezd Kusko – 11. Heldák, 55. Vlček. Rozhodčí: Souček, Grech – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. Diváci: 1748.

Havířov – České Budějovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17. Rehuš, 19. L. Bednář, 39. R. Veselý, 43. Gřeš. Rozhodčí: Fiala, Obadal – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2154.

Litoměřice – Jihlava 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)
Branky: 25. Pavlas – 26. a 53. Hrníčko, 7.Zeman, 12. Pekr, 18. Čachotský, 44. J. Pohl, 52. Skořepa. Rozhodčí: Luczków, Šindel – Ševic, Janíček. Vyloučení: 6:5, navíc Štebih (Jihlava) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1520.

Vsetín – Poruba 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Rác, 16. Kopta, 34. Pitule, 40. Pechanec, 52. Jonák. Rozhodčí: Doležal, Barek – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 9:7, navíc Dolejš a Pastor (oba Poruba) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4460.

Kladno – Prostějov 7:3 (1:0, 5:0, 1:3)
Branky: 4. a 25. J. Strnad, 31. Machač, 31. Svedlund, 35. Zikmund, 37. Veber, 52. T. Kaut – 42. Venkrbec, 56. Divíšek, 57. Hanták. Rozhodčí: Micka, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:5, navíc Redlich (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2565.