Jičínská policie zadržela dalšího silně opilého řidiče

(Aktualizováno před )

Další ukázkový případ velkého hazardu se životem se odehrál v neděli 9. prosince po půlnoci na trase mezi obcí Osek a Střehom.

V tomto úseku kontrolovala policejní hlídka osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, které v tu dobu řídil osmatřicetiletý muž. Provedené dechové zkoušky u něho prokázaly pozitivní hodnoty 2,35 a 2,47 promile alkoholu v dechu. Řidiči policisté na místě zakázali další jízdu.

Muž se tak měl svým jednáním dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Řízení pod vlivem alkoholu je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení vozidla pod vlivem drog. V obou případech je takový řidič velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím menší je řidičova schopnost své vozidlo ovládat. Na odhalování těchto řidičů se jičínští policisté zaměřují v rámci dopravně bezpečnostních akcí, ale i v rámci běžného dohledu nad silničním provozem.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz