Jestřábi vyjeli v pondělí po letní pauze na led

(Aktualizováno před )

Po dlouhé letní pauze se na prostějovském zimním stadionu objevila mlha, která je poznávacím znamením pro hokejisty, že období letních galejí skončilo a nová sezona je na dohled. Na led vyjelo skoro 40 hráčů, kteří pod dohledem hlavního trenéra Jiřího Vykoukala absolvovali první tréninkové dávky.

Většina prostějovských hokejistů se připravovala individuálně na novou sezonu a ještě než poprvé vyjeli na led, absolvovali na prostějovské klinice Agel testy, které trenérskému štábu ukážou, jak si v přípravě vedli. Mezi jinými testy absolvovali Tomášové Divíšek a Nouza, Jakub Neužil, Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák a zbytek týmu bude tyto hokejisty následovat. „Hráči by se měli být schopni připravit sami. Je to jejich zaměstnání a měli by si toho vážit. Díky individuální přípravě mají šanci se věnovat svým slabinám a udržovat silné stránky,“ vidí výhody v individuální přípravě Vykoukal.

První tréninky na ledě probíhaly pod taktovkou Lukáše Majera, který se specializuje na bruslení neboli powerskating. Tým se rozdělil na dvě poloviny, kdy jedna půlka byla na ledě a druhá v posilovně s Davidem Skřivánkem. Na ledovou plochu vyjeli všichni hráči, kteří jsou pod smlouvou, mimo jiné velké posily Marek Račuk, Lukáš Žálčík, Jan Zdráhal, Michael Foltýn a samozřejmě hráči, kteří jsou v Prostějově na zkoušku. Jedná se o prostějovské odchovance Petra Krejčího, Dominika Lišku a Davida Chujace. Dalšími hráči, kteří budou chtít přesvědčit trenéry jsou Vojtěch Krejčiřík a Ondřej Matýs.

Speciální jednotkou byli dnes brankáři, kteří měli individuální rozcvičku pod vedením Štefana Žigárdyho a pak absolvovali 30ti minutový trénink na ledě. Mezi brankáři nechyběla opora z minulé sezony Jakub Neužil, který měl, co dělat aby zkrotil novou výstroj, která ho občas neposlouchala. Na ledě byl i prostějovský odchovanec Kryštof Rochla, se kterým se počítá i do prostějovské juniorky a Daniel Huf. Ten je v Prostějově na zkoušku ze Zlína a bude šlapat svým kolegům na paty. Jak vám jistě neuniklo, do Prostějova má vyřízené střídavé starty Tomáš Štůrala, který připravuje na novou sezonu ve Zlíně.

Situaci kolem prostějovských brankářů okomentoval trenér brankářů Štefan Žigárdy: “Potřebujeme najít silnou brankářskou trojici, která bude za každých okolností pomáhat týmu, k co nejlepším výkonům. Proto jsme se snažili posílit na tomto postu o zkušeného brankáře, což se nám povedlo v osobě Tomáše Štůrali. Ten bude chytat pouze v určitých zápasech a tak musíme vybrat ke Kubovi správnou dvojku, která bude splňovat prvoligové parametry a zároveň skvěle zapadne do týmu. Uvidíme, jak se nám kluci ukážou a kdo si řekne o smlouvu.”

První přátelské utkání čeká na prostějovskou letku v úterý 14.8.2018, kdy na svém ledě přivítají druhý tým minulého ročníku polské Extraklasy GKS Tauron Katowice. Následovat bude domácí utkání v úterý 21.8.2018 proti slovenskému extraligovému týmu HK Nové Zámky a poslední domácí přátelák odehrají Jestřábi v úterý 28.8.2018 s Třebíčí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz