Ještě jednu sezonu a sbohem. Končí další člen zlaté biatlonové štafety

(Aktualizováno před )

Tak ze zlaté smíšené biatlonové štafety (MS v Kontiolahti – 2015) po příští sezoně zůstanou aktivní jen Veronika Vítková a Ondřej Moravec. Poté co letos oficiálně ukončila kariéru Gabriela Koukalová, to samé udělá za rok na jaře i Michal Šlesingr. „Je to definitivní, zimní sezona pro mě bude poslední,“ oznámil šestatřicetiletý Šlesingr v Letohradě, kde žije a individuálně trénuje.

Původně chtěl skončit už letos, ale poté co si vloni zlomil bederní obratel, nechtěl končit kariéru jako celkově 71. v pořadí Světového poháru. „Vlastně jsem tady v tuto chvíli podle svých původních předsevzetí vůbec neměl být. Ale poslední sezona se mi nepovedla, a tak špatně jsem se loučit nechtěl,“ podotkl Šlesingr.

Až se tento rodák z Ústí nad Orlicí ohlédne za svou kariérou, uvidí tam kromě zmiňovaného zlata z MS i dva individuální kovy též se světového šampionátu (stříbro – sprint, bronz – vytrvalostní závod, obojí 2007 v Anterselvě). Dařilo se mu i v závodech Světového poháru, při kterých vystoupal 19x na medailové stupně, z toho dvakrát na ten nejvyšší.

Michal Šleingr byl vždy vnímán jako velký talent, protože z juniorských šampionátů si přivezl osm medailí, z toho jednu zlatou ze stíhačky.

Na novou sezonu se bude připravovat individuálně. „Výhodu vidím v tom, že čas si řídím sám a nemusím se podřizovat striktnímu systému. Stihnu tak ještě doma spoustu věcí udělat nebo se postarat o dceru Viktorku,“ řekl Šlesingr.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz