Jasoň vyzpíval havlíčkobrodské onkologii přes dvacet tisíc korun

(Aktualizováno před )

Primář onkologického oddělení havlíčkobrodské nemocnice MUDr. František Lehanka si na začátku července převzal šek na částku 23 618,- Kč – výtěžek letošního benefičního koncertu pěveckého sboru Jasoň. Tuto částku tvoří vstupné na koncert a příspěvek členů sboru. Kromě poděkování MUDr. Lehanka zároveň sdělil, co všechno nemocnice pořídila za výtěžky z předchozích ročníků. Celková částka letos dosáhla hodnoty 97 769,- Kč. V předchozích letech nemocnice využila finanční dar na vybavení stacionáře pro onkologické pacienty, tedy především na zvýšení komfortu při podávání chemoterapie. “Letošní příspěvek nám pomůže spolufinancovat zakoupení moderní infuzní pumpy k novým soupravám Cyto-Set, které zaručují zvýšení bezpečnosti zdravotníků, ale především bezpečné podání léku pacientovi při infuzní terapii. Jedna pumpa stojí 50 tisíc korun,” prozradil primář onkologického oddělení.

Dle slov sbormistryně Jany Lstibůrkové pěvecký sbor Jasoň počítá i pro příští rok s již šestým ročníkem této benefiční akce. “Je to pro nás motivace a výzva k překročení částky sto tisíc korun. Tedy i příští rok v polovině června mohou všichni příznivci počítat s hodinovým koncertem poskládaným z bohatého repertoáru našeho pěveckého sboru,” sdělil za všechny jeden z členů sboru Mgr. Karel Havlíček.

Tradiční benefiční akce pro onkologické oddělení – koncert pěveckého sboru Jasoň – se letos uskutečnil v neděli 17. června 2018 od 19 hod. v klášterním kostele sv. Rodiny. Letos již po páté mohli milovníci pěveckého umění podpořit onkologické oddělení havlíčkobrodské nemocnice a zároveň prožít nezapomenutelný hudební zážitek, kterým vystoupení sboru Jasoň bezesporu jsou.

Smíšený pěvecký sbor Jasoň zpívá bez přerušení již neuvěřitelných 159 let a patří mezi nejstarší české sbory vůbec. Od roce 2009 drží taktovku mladá sbormistryně Jana Lstibůrková. Pod jejím vedením sbor zaznamenal řadu velkých úspěchů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz