Jágr neměl helmu. Kladno bude platit

(Aktualizováno před )

Pravidla platí pro všechny. I pro božského Jaromíra Jágra. Slavná “68” nastoupila v letošní sezoně do dvou zápasů svého Kladna (v pátek v Karlových Varech a v neděli doma s Vítkovicemi). Avšak ani před jedním z nich neměl Jágr při rozbruslení helmu. A to je zakázané. Disciplinární komise se proto rozhodla udělit středočeskému týmu souhrnnou pokutu šest tisíc.

„Vzhledem k tomu, že došlo k porušení Pravidel ledního hokeje a Herního řádu extraligy, ukládáme Kladnu v prvním případě pokutu ve výši 2 000 Kč a ve druhém – při opakovaném přestupku – finanční pokutu ve výši 4 000 Kč,“ píše se v tiskové zprávě.

Toto nařízení není českým výmyslem, ale rozhodla o tom Mezinárodní hokejová federace. Hráč je podle článku 34 Pravidel ledního hokeje povinen účastnit se předzápasového rozbruslení v hráčské helmě speciálně vyrobené pro lední hokej a s řádně upevněným řemínkem pod bradou. To samé platí samozřejmě i pro následný zápas. „Uvedené opatření Mezinárodní hokejové federace je odůvodněno nutností chránit zdraví hráčů nejen v průběhu utkání, ale i během rozbruslení, kdy může dojít při zásahu hlavy pukem i k vážným zdravotním následkům,“ vysvětluje šéf disciplinárky Viktor Ujčík.

Jágr se zatím v letošní sezoně zapsal ve statistikách jedním gólem, který ale měnil historii. Ve 47 letech a 218 dnech se stal nejstarším autorem gólu v nejvyšší soutěži.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz