Jágr konečně nastoupil, Kladno však nespasil

(Aktualizováno před )

Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)

Ani ve třetím kole extraligy se nepovedlo nováčkovi z Kladna získat body. Středočeši nezvládli na západě Čech už první třetinu, kterou prohráli 0:4. Druhé dějství už bylo ze strany Kladna střelecky lepší, ale zároveň po dvou inkasovaných brankách stále na soupeře ztrácelo. V poslední třetině vsítil gól i Jágr, ale ani jeho přítomnost nezaručila Kladnu body.
Naopak Karlovy Vary jako jediné zatím mají stoprocentní bodový zisk.

Branky a nahrávky: 7. Kohout (T. Mikúš), 10. Michnáč (Kohout, Graňák), 13. T. Mikúš (O. Beránek), 18. T. Rachůnek (Stříteský, Flek), 26. Raška (O. Beránek), 27. T. Rachůnek (Gríger), 60. Vondráček – 27. Š. Jelínek (B. Nash, T. Kaut), 31. Hajný (Stach), 34. Zikmund (Valský, Kehar), 42. Jágr (O’Donnell, Valský). Rozhodčí: Horák, R. Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4961.

Hradec Králové – HC Plzeň 6:5 (3:2, 2:0, 1:3)

Po úvodní porážce se následně Hradci Králové povedlo dvakrát zvítězit. Včera však měli Východočeši namále. Sice už vedli 6:2, Plzeň však měla skvělý finiš. K bodovému zisku to však nakonec nevedlo.

Branky a nahrávky: 1. Jergl (Smoleňák), 7. Perret (F. Pavlík, Dragoun), 14. Červený (Smoleňák, Rákos), 28. Smoleňák (Zámorský, Červený), 35. Kubík (Jergl), 44. Smoleňák (Červený, Rákos) – 3. Mertl (Gulaš, Budík), 14. Mertl (Gulaš, Moravčík), 53. Gulaš, 58. P. Straka (Kodýtek), 60. Kodýtek (Indrák). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Nedomlel – P. Straka oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4372.

HC Vítkovice – Bílí Tygři Liberec 4:5 po nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 – 0:0)

V tomto zápase padl první gól už ve 2. minutě, pak se však diváci dočkali branky až v polovině utkání. Nastálá přestřelka vyústila až v prodloužení a následné nájezdy.

Branky a nahrávky: 2. Dej (D. Krenželok), 28. Mallet (Dej), 32. Guman (Werbik, Roberts Bukarts), 51. Roberts Bukarts (Trška, Gregorc) – 28. Zachar (Šír), 39. Knot (Bulíř, Birner), 50. Bulíř (Birner, Šmíd), 58. Hanousek (Birner, J. Vlach), rozhodující sam. nájezd Marosz. Rozhodčí: Obadal, Šír – Bryška, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4309.

BK Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Další remízový výsledek. A i zde se v první půli zápasu střelci obou týmů mnoho nepředvedli. Kometa zatím tápe, ani jednou v této sezoně nevyhrála za tři body, což je pro tento ambiciózní klub nezvyklé.

Branky a nahrávky: 32. Vondrka (Žejdl, D. Šťastný), 49. Dlapa, 62. Klepiš (Skalický) – 26. P. Holík (Baranka, Mueller), 48. Plekanec. Rozhodčí: Lacina, Pražák – L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3785.

HC Litvínov – Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Pardubice poprvé v sezoně vyhráli a stačily jim na to jen dvě branky.

Branky a nahrávky: 33. V. Hübl (Ščotka, Trávníček) – 19. D. Kindl (Mandát, J. Zdráhal), 45. Mandát (Hovorka, D. Kindl). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5021.

Berani Zlín – HC Olomouc 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Zlín stejně jako Kladno ještě nemá ani bod. Zatímco však ve dvou předešlých zápasech prohrál o gól, tentokrát na svého soupeře jasně nestačil.

Branky a nahrávky: 17. P. Sedláček (Szturc, Köhler) – 31. Ostřížek (J. Knotek, Vyrůbalík), 36. Ondrušek (Jaroměřský), 59. Ostřížek, 60. Klimek. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4230.

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Říčka (Blain, Rousek), 41. Kalina, 57. Rousek (Blain), 60. Smejkal (V. Růžička) – 11. M. Doudera (P. Vrána), 22. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Komárek, Frodl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7175.