Jablonecká série skončila. Šestý domácí zápas v řadě Severočeši nevyhráli

(Aktualizováno před )

Před víkendem byly v naší první lize dva týmy, které od začátku této sezony dokázaly zvítězit v každém domácím utkání. Přesněji v pěti zápasech. Zatímco však Mladá Boleslav dokázala i na pošesté vyhrát, Jablonce v dnešní dohrávce desátého kola “jen” remizoval.

FK Jablonec – Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Jablonec od začátku ukazoval, proč je na svém stadionu pánem. Severočeši byli aktivnější a mnohokrát míč Hanákům nepůjčovali. Jejich nátlaková hra slavila úspěch, v 19. minutě se po přihrávce Sýkory prosadil Jovovič – 1:0.
Obdržený gól hosty probudil a to natolik, že za dvanáct minut srovnali. A znovu v tom měl prsty Jovovič, tentokrát si však nešťastně srazil míč do vlastní sítě – 1:1.
Jablonec se mohl ještě do přestávky vrátit do vedení, ale Matouškova zajímavá rána nakonec skončila vedle.

Osm minut po pauze měli Hanáci možnost otočit skóre, ale Jemelkovu hlavičku gólman Hrubý vyrazil. I na druhé straně se brankář Reichl činil, když odvrátil Sýkorův střílený centr.
Domácí se vrátili do vedení v 66. minutě. A znovu se na změně skóre podílel Jovovič. Tentkrát ale s následnými radostnými pocity. Na centr černohorského záložníka si nejlépe vyskočil Doležal – 2:1.
Jablonec mohl hosty dorazit v 78. minutě, avšak Sýkora zamířil vedle. Určitě ho to mrzelo, protože Olomouci se povedlo v 84. minutě srovnat. Autorem gólu byl bývalý reprezentační záložník Pilař.

Petr Rada (trenér Jablonce): Bylo to pro nás trochu smolnější utkání. Dvakrát jsme vedli a měli jsme na to, abychom zápas rozhodli. V některých duelech jsme měli třeba štěstí – někdy jsme to uhráli, dnes bohužel ne. Oba inkasované góly byly úplně zbytečné, o to víc to mrzí. Jednou ta domácí série musela skončit. Nedá se nic dělat, musíme jet dál a ztracené body vybojovat někde venku.”

Radoslav Látal (trenér Olomouce): “Do zápasu jsme vstoupili špatně. Ztráceli jsme míče, byli jsme ospalí a vyvrcholilo to v inkasovanou branku. Pak jsme trochu začali hrát a přiznávám, že jsme vstřelili po teči hodně šťastný gól. Do půle ale i po ní jsme hráli docela dobře, kombinovali jsme a byli jsme nebezpeční směrem dopředu. Jenže jsme opět inkasovali, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Jsem rád, že se prosadili střídající hráči, kteří naši hru zvedli. Příkladem byl náš druhý gól, který vstřelil Vašek Pilař. Myslím si, že remíza byla zasloužená.”

Branky: 19. Jovovič, 66. Doležal – 31. vlastní Jovovič, 84. Pilař. Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Novák – Adam (video). ŽK: Plšek (Olomouc). Diváci: 2529.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman – Jovovič (72. Kratochvíl), Považanec, Sýkora – Matoušek (79. Acosta, 85. Chramosta) – Doležal. Trenér: Rada.

Olomouc: Reichl – Hála (72. Texl), Beneš, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Greššák (75. Nešpor), González (82. Pilař), Falta – Plšek. Trenér: Radoslav Látal.