Jablonec to doma umí. Ani Barošův gól na tom nic nezměnil

(Aktualizováno před )

V této sezoně odehrál Jablonec v domácím prostředí pět zápasů a všechny vyhrál!

FK Jablonec – Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Proti Baníku měli Severočeši skvělý úvod díky režii černohorského záložníka Jovoviče, který je nominován do svého reprezentačního týmu a střetne se tak příští týden s Českem v rámci kvalifikace na ME. V 9. minutě se jeho centr dostal ke Krobovi, který pohotovou střelou nedal Laštůvkovi žádnou šanci – 1:0. A za čtyři minuty po přihrávce Matouška se jihoslovanský středopolář sám zapsal mezi střelce – 2:0.
Ostrava se mohutně vrhla do útoku, ale střely Smoly, Kuzmanoviče a Jánoše si cestu do sítě nenašly.

Hosté nepolevili ve svém úsilí ve vstřelení branky ani ve druhé půli, přesto vyloženější šance měli zpočátku spíše domácí. Např. v 65. minutě Matoušek trestuhodně netrefil odkrytou branku.
Pak přece jenom mohli hosté snížit, ale Jánoš trefil jen břevno.
Gól nakonec vstřelili Baníkovci v 80. minutě, když se přízemní střelou k tyči prosadil střídající Baroš – 2:1.
To ale bylo ze strany hostí vše, i když Jánoš měl další velkou šanci, ale trefil jen tyč!
Jestliže Baník první dva venkovní zápasy vyhrál, teď si naopak podruhé za sebou zvenku neveze ani bod.

Petr Rada (trenér Jablonce): “Hráči byli dole, v Příbrami to byl propadák po všech stránkách. Musel jsem zvednout hlas a říct jim, kde jsme a o co hrajeme. Baník je těžký soupeř, minule vyhrál se Slováckem a konsolidoval svou sestavu. Hráčům jsem říkal, že musíme mít úplně jiný přístup. Dominovali jsme 20 minut, vstřelili jsme dvě branky. Pak se to vyrovnalo. Baník ve druhé půli vsadil vše na ofenzivu, ale my vše uskákali a uhráli. Zlomový moment byl v tom, co neproměnil Matoušek. Já byl levý bek, ale s tímhle bych si pohrál. Překvapilo mě, že si to nevzal a nedovedl do brány.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): “V první půli nám nezahráli snad ani čtyři hráči. Poztráceli jsme spoustu balonů a domácí nám dali dvě branky. Nějaké situace jsme tam taky měli, ale domácí s nasazením života vše odbránili. Věřil jsem, že po těch dvou zahozených šancích domácích remízu nakonec na Střelnici urveme, bohužel jsme dali jen jeden gól. Proto Jablonec zaslouženě vyhrál.”

Branky: 9. Krob, 13. Jovovič – 80. Baroš. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Poživil. Bez karet. Diváci: 3017.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman – Jovovič (90. Chramosta), Považanec (85. Pilík), Sýkora – Matoušek (68. Kratochvíl) – Doležal. Trenér: Rada.
Ostrava: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman – Reiter (63. Holzer), Jánoš, Jirásek (63. Diop), De Azevedo – Kuzmanovič, Smola (68. Baroš). Trenér: Páník.