Indiáni zahájili přípravu na ledu

(Aktualizováno před )

Zatímco venkovní teplota se pomalu šplhala ke třicítce, uvnitř zimního stadionu v Plzni bylo příjemně. Studený vzduch stoupal od nového ledu, na který se brusle doposud nepostavila, a navozoval typickou hokejovou atmosféru. Po úspěšném třetím místě loňské sezony, nutné suché přípravě a pohodových týdnech dovolené jsou hráči opět na začátku.

Po pondělních výkonnostních testech hokejoví indiáni zahájili v úterý 24. července rozhodující část přípravy na novou extraligovou sezonu. Tréninkové dávky na ledě začaly. Na led vyjelo jako první brankářské duo Kristián Kolář a Dominik Frodl společně s trenérem Rudolfem Pejcharem. Hokejisté byli rozděleni do dvou skupin.

Nový led přivítal první dvanáctičlennou skupinu hokejistů, dalších jedenáct začalo kruhovým tréninkem v posilovně. Vyjma amerických hráčů, kteří dorazí začátkem srpna, se tým sešel kompletní. Trenéři měli k dispozici navíc hráče, kteří se v Plzni připravují na zámořskou soutěž. Trénovali i brankáři Marek Mazanec, Pavel Francouz, útočník Jan Kovář a obránci David Sklenička a Michal Moravčík. Trenérský štáb se sešel ve složení Ladislav Čihák, Jiří Hanzlík a Jaroslav Špaček.

Hlavní kouč Ladislav Čihák jako nejpovolanější naznačil to, jak by pro následující sezónu mohly být poskládány jednotlivé útoky. „Do první lajny určitě počítáme s Milanem Gulašem a Václavem Nedorostem, doplní je jako centr Vojta Němec. V druhé lajně bychom chtěli Davida Stacha s Mírou Indrákem a Ondru Kratěnu na centra. Třetí lajnu zatím máme Jardu Kracíka s Denisem Kindlem a s Honzou Eberlem. A ve čtvrté lajně se o to poperou ti mladí. Ještě pokukujeme po jednom hráči, možná by ještě někdo mohl přijít. Uvidíme. Ale teď nejvíce řešíme gólmana. To by se mělo rozhodnout do konce tohoto týdne. U beků bude naší velkou oporou Peter Čerešňák a Jakub Kindl, k těm bychom chtěli přiřadit nějaké mladé beky, Lukáše Kaňáka nebo Davida Kvasničku. Máme tu Romana Vráblíka, Lukáše Pulpána, Nicka Jonese, nově se představí Conor Allen,“ upřesňuje Ladislav Čihák.

Seznam hráčů, kteří byli na ledě při prvním tréninku:

Brankáři: Dominik Frodl, Kristián Kolář (Marek Mazanec, Pavel Francouz)
Obránci: Peter Čerešňák, Jakub Kindl, Lukáš Kaňák, David Kvasnička, Roman Vráblík, Lukáš Pulpán, Jakub Sysel (Michal Moravčík, David Sklenička)
Útočníci: Milan Gulaš, Václav Nedorost, Vojtěch Němec, David Stach, Miroslav Indrák, Ondřej Kratěna, Jaroslav Kracík, Denis Kindl, Jan Eberle, Matyáš Kantner, Jakub Pour, Petr Kodýtek (Jan Kovář, Václav Karabáček)

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz