Indiáni vykročili do sezony pravou nohou

(Aktualizováno před )

Fanoušci indiánů se dočkali, Západočeši se po tvrdé letní dřině konečně vydali mezi mantinely k zápasu. Ve svých prériích přivítali jihočeský Motor.

V počasí, které rozhodně nepatřilo k ideálním na lední hokej, nastoupili na soupeře aktivněji indiáni. Spolupráci mladých pušek táhl po levé straně Kantner, předložil mezi kruhy Kodýtkovi, jehož pokus jen těsně mimo tyč vytěsnil Strmeň. Ještě do větší příležitosti – sóla – vyslal Gulaš Vojtěcha Němce, ten neuspěl blafákem do bekhendu. Mrzet ho to ale příliš nemuselo. Po chvilce se totiž oba hráči dostali do přečíslení dva na jednoho a po bravurní přihrávce stačilo pouze trefit polodkrytou svatyni Motoru. Po dalším zámku Plzně si od modré mezi kruhy sjel Pulpán, pokus z první dokázal brankář Jihočechů vyrazit mimo. První vyloučení utkání na sebe nechalo čekat až do samotného závěru úvodní části, provinili si modrobílí. České Budějovice v ní však jen podtrhly nevýrazný výkon v první dvacetiminutovce a touš se po většinu času pohyboval v jejich obranném pásmu. Za zmínku ale rozhodně stojí rána Dančišina z vrcholu levého kruhu do bližšího růžku, kterou Frodl bravurně nadzdvihl. Naopak Západočeši mohli sami udeřit, když i ve čtyřech pláchl obraně soupeře Němec, svižnou střelou na vyrážečku síť nerozvlnil.

Prostřední pasáž hry odšpuntoval Indrák, který se hezkou stahovačkou a následnou střelou prosadil přes svého strážce na pravém kruhu, ovšem zamířil těsně mimo vzdálenější tyče. Z mezikruží zase natáhl k pokusu proti svým bývalým spoluhráčům Vráblík, mířil příliš nad. Dotřetice to již domácím vyšlo. Strmeň aby se v brance roztrhl, ale na dorážku Jakuba Poura z hrany brankoviště přímo pod břevno již dosáhnout nemohl. O rychlou korekci výsledku se pokusil Bradley, ke kterému se černý nesmysl odrazil od zadního mantinelu k pravé tyči, Frodl se dokázal přemístit. Poté pláchl obraně Motoru Denis Kindl a po faulu bylo nařízené trestné střílení. Plzeňský útočník si najel z levé strany a zkusil svižnou střelu k protější tyči, lapačka brankáře Jihočechů byla na místě. I na druhé straně se dostal do úniku hráč, konkrétně Doktor, i on rychlým zakončením skórem nepohnul. Festival šancí nebral konce. Kantner zkoušel kličku na Strmeně, ale nedokázal následně přehodit jeho beton, v dalším sólu se zase Indrákovi zastavil na mokrém ledě puk a následná střela již mířila jen do připraveného brankáře Motoru. Ten se činil i proti Stachovi, který zakončoval z první z mezikruží. Před druhou sirénou se ale nakonec fanoušci ještě jednou dočkali. Právě David Stach dostal dlouhý pas na útočnou modrou do samostatného úniku od Gulaše a zamířil přesně mezi betony.

Poslední periodu načal pár kroků za modrou Babka, Frodl, přestože toho příliš neviděl, si v těžké situaci dokázal poradit. Z levého kruhu po velkém nápřahu odpověděl Indrák, Strmeň ukryl touš do výstroje. Co se dlouho nevedlo spoluhráčům, sám urval Jakub Káník. Prodral se přes protihráče k domácí svatyni a i přes faul a pád nakonec dotlačil touš za čáru. O drama se pokoušel Dančišin, z dobré pozice na levém kruhu ale mířil jen do středu brány. Naopak definitivní pojistku mohl přidat v přečíslení dva na jednoho po pasu Pulpána z první Denis Kindl, Strmeň se bravurně přemístil. Skvěle si vedl vyrážečkou i proti Preisingerovi, jenž pálil z mezikruží v početní výhodě. Neujala se ani dělovka Nedorosta z pravého kruhu. Udeřil tak nakonec až David Kvasnička, který z poloviny hřiště trefil odkrytou klec soupeře. Indiáni tak do sezóny vkročili pravou nohou.

HC ŠKODA PLZEŇ – ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:1

Branky a nahrávky: 11. Němec (Gulaš), 24. Pour (Kodýtek, Kantner), 38. Stach (Gulaš, J. Kindl), 60. Kvasnička (Kodýtek) – 47. Káník. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Jelínek. Diváci: 1942.
HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Kvasnička, Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Pulpán, Vráblík, Allen – Nedorost, Němec, Gulaš – Stach, Preisinger, Indrák – D. Kindl, Kracík, Eberle – Kantner, Kodýtek, Pour.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Svoboda) – Pýcha, Pavlin, Kachyňa, Plášil, Dudáček, Dosek – Čermák, Bradley, Doležal – Babka, Dančišin, Šulek – Heřman, Čížek, Doktor – Káník, Krcho, Silný.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz