Hořelo na Ještědu, ale i na jiných místech republiky

(Aktualizováno před )

Kolem 11. hodiny se rozhořel požár lesa u vysílače Ještěd. Devatenáct jednotek hasičů se muselo k ohnisku dostávat skrze těžko přístupný terén. Pomáhat jim musel i vrtulník s vakem na vodu. Nakonec bylo povoláno i letadlo, které rovněž shazovalo vodu.
Zpočátku byl nahlášen požár klestí, ale kvůli silnému větru se oheň rozšířil na větší plochu. .
Hasiči už mají oheň po kontrolou, v tuto chvíli ale ještě musí dohašovat některá místa. „Je to na rozloze jednoho hektaru,“ upřesnila mluvčí hasičů v Libereckém kraji Pavlína Bílková.
Vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat, jak k požáru došlo. Verzí je několik – odhozený nedopalek cigarety nebo jiný předmět, který mohl vzplanout.
Hasiči museli během požáru i vyklidit okolní místa. Lidem doporučili, aby se vrátili urychleně lanovkou dolů.

To však není jediný požár tohoto dne. Sedm hasičských jednotek vyjelo do areálu bývalé kladenské Poldovky, kde hoří skládka pneumatik. Dým z požáru je viditelný na deset kilometrů daleko.

Ke zranění ohledně požáru došlo ve včerejších podvečerních hodinách. Na Znojemsku v obci Prosiměřice hořel přístřešek s uskladněným dřevem. Při tom došlo k poškození dvou přilehlých domů. Navíc se zranila jedna žena.
„Hasiči jí poskytli první pomoc, poté ji předali do péče záchranářů. Záchranná služba zraněnou ženu odvezla do nemocnice,“ doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

I v těchto případech zjišťují vyšetřovatelé, proč došlo k požáru.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz