Hokejový Chomutov vyvrací spekulace. V extralize bude pokračovat i v příští sezoně

(Aktualizováno před )

Dva roky po sobě běhají po hokejových stadionech spekulace, že se chystá Chomutov prodat extraligovou licenci. Těmto slovům nahrávaly i problémy s vyplácením výplat hráčům. V lednu vyšlo najevo, že se kapitán Michal Vondrka rozhodl ukončit s klubem smlouvu, protože tři měsíce nedostal výplatu. Nakonec bylo vše zažehnáno, finance byly dorovnány, spekulace však ne…

„Všechny svoje závazky dodržíme, sezona poběží dál. Licence se rozhodně prodávat nebude, ani se o tom neuvažovalo, to byly jen nepodložené fámy,“ ujišťoval chomutovský výkonný ředitel Stanislav Mikšovic. Zároveň však přiznává, že klub musel o trochu snížit roční rozpočet, aby se nedostal už do problémů jako v loňském roce.

Chomutovští hokejisté dnes vyjeli poprvé na led. Po odchodu Michala Vondrky do Mladé Boleslavi se kapitánem stal Marek Tomica.

Vondrka není jediným odcházejícím hráčem z Chomutova. Odešli i Vojtěch Tomeček (do Olomouce), Ondřej Dlapa (M. Boleslav), Nicolas Hlava (Znojmo) a Michal Poletín (Zlín).

Hlavní trenér Vladimír Růžička věří, že tyto odchody budou kvalitně nahrazeny těmito novými hráči: Bohumil Jank (Třinec), Ronald Knot (M. Boleslav), Adam Dlouhý (Liberec), Jan Stránský (Liberec), Aleš Stezka (Liberec), David Štich (Kladno) a Pavel Klhůfek (Zlín).

Během přípravy sehrají chomutovští hráči sedm zápasů. Ten první je čeká 26. července s Jekatěrinburgem.

V příští sezoně by se Chomutov rád vyhnul baráži. Cílem tak bude nejhůře 10. místo.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz