Hokejová Sparta získala zajímavou posilu, z Ameriky se vrací Košťálek

(Aktualizováno před )

Po šesti letech strávených v zámoří se do svého mateřského klubu vrací třiadvacetiletý obránce Jan Košťálek. “Jsme rádi, že při návratu ze zámoří se Honza rozhodl pro klub, kde vyrostl,” řekl sportovní manažer Sparty Michal Broš.

V minulé sezoně hrál Košťálek na farmě Winnipegu. Předtím působil v Rimouski v juniorské lize či Jacksonville v ECHL.

Košťálek před odchodem do zámoří v dospělém sparťanském týmu hrál. “Když mě Pepa Jandač před šesti lety vzal na půl roku k áčku, tak jsem hrál ještě s Brošákem (Brošem), který byl v té době kapitán.” Během toho zmíněného půlroku odehrál deset utkání, žádný gól však nedal.

Mladý obránce se těší na trenéra Uwe Kruppa, který přišel do Sparty po minulé sezoně. “Má spoustu zkušeností z NHL, ví, jak se hraje v zámoří. Myslím, že jeho styl bude pro Spartu dobrý,” podotýká Košťálek.

Díky příchodu Košťálka je podle Broše pravděpodobné, že jeden ze současných sparťanských obránců odejde. “Je třináctým bekem na naší aktuální soupisce, takže není vyloučeno, že do začátku nové sezony po Janu Švrčkovi tým opustí ještě další obránci,” dodal Broš.

Dalším novým hráčem, který přišel do sparťanského týmu je Matěj Beran, který hrál v minulé sezoně za Pardubice. “Pro každého hráče je to čest, když ho chce Sparta, a jsem rád, že tady můžu být,” řekl k svému přestupu Beran.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz