Hokejisty Motoru čeká retro zápas s Prostějovem

(Aktualizováno před )

V sobotu měl Motor volný los, ale v pondělí už ho čeká další náročný duel. Do Budvar arény přijede čtvrtý Prostějov a jednat se bude o sváteční utkání. Oba týmy nastoupí v retro dresech připomínajících rok 1949, ve kterém Československo získalo titul mistrů světa. Vstupenky lze stále koupit on-line. Utkání můžete sledovat skrze textový přenos nebo živě na serveru Hokejka TV.

Moravané zatím zažívají velice povedenou sezonu. Aktuálně jim patří čtvrtá pozice hned za Motorem, se kterým mají stejně bodů. V čem Jestřábi dominují celé první lize, je produktivita. Mají na svém kontě suverénně nejvíce vstřelených branek, na druhou stranu ve statistice inkasovaných patří do druhé poloviny tabulky. Prostějovu zároveň hodně pomáhá, že dokáže vozit body i zvenku. V tabulce venkovních zápasů je na třetím místě, když na cizích kluzištích uhrál už dvacet pět bodů.

U Jestřábů se postupem času rozrůstá dynastie bývalých hráčů Motoru. Už druhou sezonu nastupují v červenočerném dresu Tomáš Nouza s Radkem Prokešem, nedávno se z Frýdku-Místku vrátil i Dušan Žovinec. Mimořádně úspěšný ročník zatím prožívá Lukáš Žálčík, který patří k nejlepším střelcům celé soutěže. Do obrany se zařadil i Zdeněk Čáp, který přišel právě z Českých Budějovic.

Posledních pět zápasů
Prostějov – Přerov 3:2sn
Slavia – Prostějov 4:3
Prostějov – Jihlava 2:4
Benátky – Prostějov 1:3
Prostějov – Vsetín 4:2

Sestava z posledního utkání:
Neužil – D. Kolář, Čáp, Bažant, Žovinec, Havlík, Mikliš, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Pšenička – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Prokeš, Krejčiřík, Hanták.

ČEZ Motor České Budějovice – Jestřábi Prostějov

Pondělí 17. prosince, 17:30, Budvar aréna

Z tábora Českých Budějovic
Jihočeši v sobotu nehráli a měli tak možnost nabrat síly na důležité předvánoční tři zápasy. V nadcházejícím týdnu je jako první čekají Jestřábi z Prostějova, se kterými má mužstvo Václava Prospala vyrovnanou bilanci. Na domácím ledě uspěli jak Budějovičtí (4:3), tak i Prostějovští (5:3). V sestavě Motoru by se mohla poprvé představit zámořská posila Vincent Dunn, který na jih Čech přišel na zkoušku.

Sestava z posledního utkání:
Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, M. Jandus, Vydarený, Pavlin, Plášil – Beránek, R. Přikryl, Babka – Doktor, Gilbert, Karabáček – Čermák, Bradley, P. Novák – M. Novák, Dančišin, Endál.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:
„V dresech, ve kterých nastoupíme, hrála výborná generace hráčů, takže věříme, že uctíme jejich dobu vítězstvím. Prostějov je silný tým, hodně útočný. Očekáváme plno šancí na obou stranách. Důležité budou speciální formace, musíme hrát disciplinovaně. Klíčová může být naše rychlost. Chceme přispět k vánoční atmosféře dobrým výkonem a výhrou.”

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz