Hokejisty Komety dnes prověří soupeř z dalekého Chabarovsku s českou enklávou

(Aktualizováno před )

Závěrečný ryze přípravný duel před začátkem hokejové Ligy mistrů mají před sebou hokejisté Komety. Na domácím ledě vyzvou dalšího účastníka KHL, tentokrát z nejvzdálenější možné destinace Chabarovsku. Tamější Amur sídlí deset tisíc kilometrů daleko a do aktuální sezóny vstupuje s pětičlenou českou enklávou. Duel startuje ve čtvrtek od 18:00 v DRFG areně.

Hokejisté Komety za sebou mají za uplynulý týden dva vyhrané přípravné zápasy proti účastníkům nadnárodní KHL, když si nejprve minulý čtvrtek na domácím ledě poradili se Spartakem Moskva v poměru 4:2, v pondělí zvítězili v Bratislavě nad tamějším Slovanem přesvědčivě 5:1.

V obou duelech se blýskla čerstvá americká posila Peter Mueller, která dohromady posbírala sedm bodů (5+2). „Stále si zvykám, ale všichni mě tu opravdu vřele přivítali. Celá organizace se ke mně chová skvěle. Chci všem ukázat, proč si mě Kometa do svého týmu přivedla a udělám vše, co bude v mých silách,” pravil v minulém týdnu americký snajpr.

Poslední přípravný duel před vstupem Komety do hokejové Ligy mistrů, kterou zahájí svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského ve čtvrtek 31. srpna venkovním zápasem s Němanem Grodno, sehrají s Amurem Chabarovsk. Klub z nejvýchodnějšího města, v němž se hraje KHL, v minulé sezoně poprvé po pěti letech a teprve podruhé vůbec postoupil do play-off. V něm prohrál s pozdějším vítězem Gagarinova poháru Kazaní 1:4 na zápasy.

K navázání na jarní úspěch má v novém ročníku napomoci také pětičlenná česká ekipa. Prestižní duel to pravděpodobně bude zejména pro nejstaršího z bratrů Zohornů Tomáše, jenž na Dálném východě načíná již svou čtvrtou sezonu podobně jako reprezentační zadák Jan Kolář, jenž je alternujícím kapitánem. Druhou sezónu v Amuru zahajuje jeho parťák Michal Jordán, premiérový ročník v dresu s tygrem na hrudi čeká dalšího českého reprezentanta Tomáše Filippiho a také dlouholetého brankáře Zlína Libora Kašíka. Kapitánem družstva je devětatřicetiletý veterán Vitalij Aťjušov, mistr světa i ruské superligy a dlouholetý kapitán Metallurgu Magnitogorsk.

Oba týmy se proti sobě střetly v rámci přípravy před dvěma lety v DRFG areně 11. srpna. Utkání, jemuž přihlíželo 6520 diváků, zvítězil Chabarovsk 3:0.

čtvrtek
23. 8. 2018 18:00 hod.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz