Hokejistům z Náchoda nevyšel zápas s Novým Městem

Domácí po středečním volnu chtěli v tradičním okresním derby zvítězit. V brance byl zkušený Bláha, chyběli Chaloupka a Srba. Hosté povzbuzeni nečekanou středeční výhrou nad Novým Bydžovem, nastoupili v brance se svoji jasnou jedničkou Bieglem, jak se později ukázalo ústřední postavou derby!

Domácí začali poněkud vlažně, jakoby si vůbec nepřipouštěli možnost, že by s tímto soupeřem mohli prohrát, zvláště po drtivém vítězství na ledě rivala 1 : 9! V polovině 4. min. podnikl do rozhozené náchodské obrany útočný výpad Bureš – 0 : 1. V půli 9. min. byl vyloučen Kodym a přesně po 15 sek. jej poslal zpět do hry Krejcar, jehož nahození tečoval za bezmocného Bláhu Verner – 0 : 2. V úvodu 12. min. Šimoníčkovu ránu mimo dosah Biegla usměrnil Škoda a stanovil třetinové skóre na 1 : 2 pro Spartak.

Druhá třetina žádnou branku nepřinesla. Blízko vyrovnání byl Oppelt na konci 25. min., kdy nejprve Biegl jeho dobrou ránu vyrazil a porazil si i s jeho dorážkou. Ve 28. min. hráli hosté přesilovku 5 na 3 po faulech kapitána Macháně a na konci téže min. i Kodyma. Domácí žádné vážnější komplikace během oslabení nepřipustili. V úvodu 32. min. únik Havrdy skončil na pozorném Bieglovi. V čase 37 : 37 Škodův útočný výpad k vyrovnání také nevedl.

Do třetí části hry si posty prohodili Matouš se Škodou. Po 15 odehraných sek. fauloval Prouza J. a způsobil si tržnou ránu na krku a musel být ošetřen. Když vyrovnávací branka visela ve vzduchu, chybovala domácí obrana a Řezníček zvyšoval na 1 : 3. Při vyloučení Macháně v 53 min. skóroval Bureš – 1 : 4. V 56. min. domácí zkusili hru bez brankáře a bohužel bez kýženého gólového efektu, byli to naopak hosté, kteří trefili P. Škodou opuštěnou náchodskou svatyni – 1 : 5. V pokračující power – play se ještě do odkryté klece trefil Řezníček a upravil na konečných až příliš krutých 1 : 6 pro Spartakovce.

Pavel KODYM – trenér mužstva: „Utkání, které nás nezastihlo v dobré formě, po celou dobu jsme měli optickou převahu, soupeř výborně bránil a využíval protiútoky. My jsme naopak vůbec nedobruslovali zpátky byli jsme po zásluze trestaný. Věřím, že se poučíme a příště předvedeme lepší výkon. Děkujeme našim fanouškům. kteří po celé utkání skvěle fandili“

HC Náchod – TJ Spartak Nové Město n/M. 1:6