Hokejisté hradeckého Mountfieldu se vrátili na led

(Aktualizováno před )

Volno po suché přípravě je minulostí, pondělí se v hradecké ČPP Aréně neslo ve znamení návratu hokejistů na led. Pod taktovkou Tomáše Martince tak začala další fáze přípravy na nový ročník, na kterou brzy navážou první přátelské zápasy a samozřejmě domácí Mountfield Cup. Na ledě se až na výjimky představil kompletní A-tým, doplněný i o testované hráče či Filipa Hronka.

9:45. Přesně v tolik hodin odstartoval první trénink na ledě Mountfieldu HK před novou sezónou. Ovšem pro všechny hráče se nejednalo o první kontakt s ledovou plochou v této fázi, neboť již v neděli večer měli možnost ji individuálně podle svých potřeb využít. Ještě před pondělním nástupem na led trénovali hráči na suchu. Úvodní trénink skončil v 11:30, odpoledne následovala druhá fáze. V následujících dnech bude tým trénovat dopoledne na ledě ve dvou skupinách, odpoledne opět nastoupí druhá fáze.

První jednotku okomentoval jako nejpovolanější hlavní kouč Tomáš Martinec. „Byla dobrá, klasický první trénink na rozbruslení. Na to, že byl první, tak dobrý. Nikdo se nezranil a všichni dotrénovali,“ říká s lehkým úsměvem východočeský lodivod. Na úvodním tréninku se mu hlásilo čtyřiadvacet hráčů do pole a čtyři gólmani, chyběli pouze reprezentanti Radim Šalda a Jakub Muška, spolu s nimi také asistent trenéra Aleš Krátoška. V úterý se navíc k mužstvu připojí hráč na try-out Richard Nedomlel.

„Je tady hodně mladých kluků i testovaní hráči, je nás trošku víc. Ale trénink jsme tomu uzpůsobili,“ pokračuje hradecký rodák. Pokud jde o zkoušené hráče, o svou šanci se popere Petr Straka, který minulou sezónu hájil barvy Plzně a jako host pomáhal také Jihlavě. Od začátku letní přípravy v klubu působí na try-out také plzeňský Matěj Chalupa.

K vidění byl také brankář Vilim Rosandič z Medveščaku Záhřeb, mladší bratr hradeckého beka Mislava, který klub sám požádal o tuto možnost. „Ve svém klubu začíná přípravu později. Mluvili jsme o něm s trenérem brankářů Robertem Horynou a rozhodli jsme se využít této příležitosti. Víme o něm a chtěli jsme vidět, jak vypadá v konfrontaci s našimi brankáři,“ prozrazuje Tomáš Martinec na adresu mladého gólmana.

Stejně jako vloni si s extraligovými hráči zatrénoval i odchovanec královéhradeckého hokeje Filip Hronek, který také letos dostal od vedení Mountfieldu možnost připravovat se s hradeckým celkem před svým odletem do Spojených států.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz