Hokejisté Dukly nevstřelili ani gól a prohráli s Českými Budějovicemi 0:2

Tradičně atraktivní zápas přilákal do ochozů 4085 diváků, kteří viděli zejména v první části velice kvalitní hokej s množstvím šancí. Jenže na gól se muselo čekat až do 29. minuty, když se po tlaku prosadil hostující Karabáček. Spoustu dalších šancí Motoru pak pochytal Niklas Lundström, což platilo i na druhé straně, kde exceloval Kváča. Třetí třetinu odehráli hosté dobře takticky, Duklu do ničeho prakticky nepustili. Sami navýšili vedení ve 47. minutě po Babkově zásahu a třetí vzájemný zápas tak vyhrává Motor, když šlágr kola zvládl poměrem 2:0.

HC DUKLA JIHLAVA 0:2 ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Branky a nahrávky: 29. Karabáček (Čermák, Bradley), 47. Babka (Beránek, Dančišin). Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:8, navíc Plášil, Beránek (oba CEB) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4085. Střely na branku: 26:29. Zblokované střely: 16:6. Vhazování: 43:21. Průběh utkání: 0:2.

Hosty trápila v úvodu herní disciplína. Během pěti minut dostali hned dva dvouminutové tresty, šance Dukly ale přišly až v té druhé přesilovce. Nejprve přílišnou aktivitu Motoru v oslabení mohl ztrestat Zeman v přečíslení 4 na 2, zblízka ale neprocpal puk mezi betony Kváči. Proti hostujícímu gólmanovi neuspěl ani Klíma s bleskovou střelou po přesunutí hry na druhou stranu. Motor si ještě do 10. minuty vysloužil dvě vyloučení, jednou za špatné střídání, podruhé za vražení na hrazení. Po druhou půli třetiny však chodili na trestnou lavici domácí hráči a Budějovice se osmělily. Největší šance třetiny přišla na konci 14. minuty, kdy se přesilová hra hostí přetransformovala v ohromný nápor na domácí branku, Lundström spolu s obránci ale puk těsně před brankovou čárou udržel. O dvě minuty později se otevřel prostor Gilbertovi, ani on ho však nepřetavil v gól. Oboustranně byl v první třetině k vidění skvělý hokej, poměr střel svědčil i o útočné hře: 14 – 12.

Do druhé třetiny si hosté přenesli přesilovku, po jejím konci měli Babka s Dančišinem po chybě domácí obrany mnoho času na zakončení, Lundström ale levým betonem uchránil Duklu. Ani Jihlavští nevyužili přesilovou hru po faulu Pavlina na Čachotského, průlom ve skóre nastal až v čase 28:44. Další z mnoha náporů na obranu domácích skončil nahrávkou zpod skrumáže těl v brankovišti na Václava Karabáčka mezi kruhy, který si jednoduše poradil. Domácím nepomohla ani intervence u sudího v podobě reklamace sekání do gólmana. Motoru se tímto gólem zvedl výkon a ve 32. minutě to mohlo být o dvě branky, přečíslení 3 na 1 ale opět vychytal švédský maskovaný muž v barvách Dukly. Po změně skóre se také paradoxně zhoršila kvalita hry, hosté začali hrát především do obranné fáze.

Třetí třetinu měli hosté pod kontrolou a od prvních minut diktovali, v jakém prostoru se bude hrát. Úvodní povedenou pasáž korunovali gólem ve 47. minutě, když se po přihrávce Beránka individuálně prosadil Jakub Babka. Domácí mohli kontrovat za necelou minutu, ale v brejku 2 na 1 Čachotský nezakončil ideálně. A když se povedlo hostům ubránit i oslabení po Jandusově vyloučení, tak to vypadalo pro Motor nadějně. Na výsledku nic nezměnilo ani vyloučení Beránka pět minut před koncem za vražení na hrazení a závěrečná power-play Jihlavy. Nejvyšší letošní návštěva, 4085 diváků, tak sledovala první domácí prohru Dukly od 10. října, tentokrát poměrem 0:2.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Z našeho pohledu se utkání hodnotí velmi dobře. Přijeli jsme na stadion prvního týmu v tabulce a utkání mělo velmi slušné parametry. Samozřejmě jsem moc rád, jak k zápasu hráči přistoupili. Viděli jsme výborné utkání na obě dvě strany a jsem moc rád, že jsme ho zvládli. Věděli jsme totiž, že nás tady nečeká nic lehkého, ale těžký soupeř.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Musím souhlasit s Vaškem. Utkání mělo výbornou úroveň i kulisu na ledě. Zápas se dle mého zlomil v prvních deseti minutách, kdy jsme měli přesilovky, ale nevytvořili jsme z nich ani branku. Po naší nedůslednosti v obranném pásmu dal soupeř první gól, který ho uklidnil a my už měli strašně těžké se přes Motor prosadit, protože hrál výborně z defenzivní stránky. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat a proto hosté dnes na našem stadionu byli úspěšnější a my jim musíme pogratulovat k výhře.“