Hokejisté Boleslavi vezou z Vítkovic tři body

Hodně to připomínalo průběh posledních dvou utkání Mladé Boleslavi nejprve s Olomoucí a posléze doma se Zlínem. Výsledek je ale nakonec opačný. Pravda, Bruslaři hned dvakrát dotahovali. Nejprve reagoval na gól Vítkovic Šťastný, podruhé to byl Musil. A když se už už zdálo, že zápas dospěje do prodloužení (pro Boleslav vůbec poprvé v této sezoně), rozhodl pouhých 31 sekund před koncem svým přesilovkovým gólem Michal Vondrka. Mladá Boleslav je tak letos prvním týmem, kdo oloupil Vítkovické na jejich vlastním ledě o všechny tři body.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk (C), Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Szturc (A), Lev (A), Dej – Schleiss, Roman, Tybor – Kucsera, Stránský, Zdráhal – Květoň, Baláž, Toman

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Žejdl, Skalický – Orsava, P. Musil, Šťastný – J. Strnad, T. Knotek, Pabiška – Redlich, Najman, Flynn

Branky a nahrávky: 32. Schleiss (Tybor, Roman), 40. Zdráhal (Květoň, Bartošák) – 33. Šťastný (Musil), 45. Musil (Pláněk, Kotvan), 60. Vondrka (Pláněk, Skalický). Rozhodčí: Pešina, Kika – Bryška, Lučan. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3339. Střely na branku: 21:34. Zblokované střely: 13:10. Hity: 22:21. Vhazování: 24:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Komentář
Mladá Boleslav se mohla chopit vedení, už v první minutě hry byli totiž domácí potrestáni za špatné střídání. Bruslaři toho ale v přesilovce mnoho nepředvedli. Větší šanci si připsali až v osmé minutě, kdy se před brankářem Bartošákem pokusilo blýsknout duo Orsava – Šťastný. Prvně jmenovaný ale nedokázal přesně zakončit. Po Kucserově orazítkování tyčky, což byla vůbec jedna z největších šancí první třetiny, měli opět příležitost v podobě přesilovky Boleslavští, ani tentokrát se ale nedokázali prosadit.

Podobně probíhal i zbytek první třetiny. Středočeši sice měli více ze hry, trpěli ale na svůj málem už tradiční nedostatek branek. V samotném závěru pak mohli skórovat domácí, před Krošeljem se podařilo vyvolat zmatek hned třem vítkovickým hráčům. Ani jeden jej však nepřekonal a to včetně Tybora, na kterého zírala dokonce odkrytá brána.

Druhou třetinu začali Bruslaři stejně jako Vítkovičtí tu první – faulem. Ani Rideře se ale nepodařilo hru v početní převaze zužitkovat. Oslabení dalo Středočechům ale zabrat a ještě nějakou dobu po jeho vypršení tahali za kratší konec provazu. O to překvapivější byl samostatný únik Michala Vondrky, který ovšem zůstal nevyužit. Další přesilovka už využita byla. Faulu Orsavy se produktivně chopil domácí Jan Schleiss, který zamířil do horní části klece.

Jenže Ridera se radovala pouhých 29 sekund – pak využil přihrávku od Musila střelou nad lapačku David Šťastný. Domácí si ale přeci jen své vedení ještě do konce druhé periody vzali zpátky. V poslední minutě této části hry a především v poslední sekundě přesilovky se prosadil domácí Patrik Zdráhal. Do kabin se tak šlo za vedení domácího celku.

Vyrovnanou druhou třetinu pak vystřídala dominance Boleslavi. Po čtyřech minutách hry třetí části se podařilo vyrovnat Pavlu Musilovi. Ten těsně před koncem přesilové hry tečoval střelu obránce Pláňka. Ridera si mohla své vedení vzít hned vzápětí opět zpátky, faulu Němečka se ale tentokrát nikdo z domácích nechopil.

Čas se začínal krátit, po nepřesné střele Kucsery, který ovšem mohl pálit do prázdné, začínali mít mnozí pocit, že se podíváme do prodloužení. Pro Bruslaře by to bylo letos vůbec poprvé. Leč nedošlo k tomu. Na konci 59. minuty putoval za sekání na trestnou lavici Schleiss. Přesně 31 sekund před koncem se na stříbrném podnose naservírované šance chopil Michal Vondrka, který se nikým nehlídaný zjevil před Bartošákem a rozhodl tak o plných třech bodech pro Mladoboleslavské.

Ohlasy trenérů
Jakub Petr (HC Ridera Vítkovice): Byla tam bojovnost na obou stranách, moc krásy utkání nepobralo. Náš výkon byl bez energie a bez pohybu. Těžko říct, do jaké míry se na nás projevily těžké zápasy na Kometě a v neděli proti Hradci, kde jsme hráli dlouho jen na tři lajny. S takovými zápasy se ale musíme poprat lépe, pokud chceme být ve společností kvalitních týmů.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Vzhledem k naší situaci v tabulce, kamkoliv přijedeme, snažíme se pílí a pracovitostí zkusit urvat body. To byl i dnešní případ. Vítkovice byly favoritem, ale snažili jsme se to odmakat a odbojovat. Nakonec nás to šťastně odměnilo v závěru a za tři body jsme hrozně rádi.