Hokejista Radim Šalda uspěl na draftu NHL, vybrala si ho Tampa Bay

(Aktualizováno před )

Dlouhé roky čekal hradecký hokej na to, až se některý z jeho hráčů prosadí na draftu NHL. Poslední sezóny mu dlouhý půst skvěle vynahradily. Po letech 2016 a 2017 uspěl hráč Mountfieldu HK také v roce 2018. Radim Šalda naplnil předpoklady a také jeho jméno na slavnostním galavečeru zaznělo. A to jako celkově 206. v pořadí, když si ho vybrala Tampa Bay Lightning!

Po Filipu Hronkovi a Tomáši Vomáčkovi je nadějný obránce třetím mladým talentem Mountfieldu HK v řadě, který dostává šanci zabojovat o NHL. První jmenovaný zamířil před dvěma lety z druhého kola do organizace Detroit Red Wings, druhého si vloni v pátém kole vybral Nashville Predators. Radim Šalda si musel počkat nejdéle, řada na něj přišla v závěrečném 7. kole. Ale přišla!

Obránce, který uplynulý rok strávil za mořem, sledoval výběr talentů z domova v Hronově. „Měl jsem to puštěné v televizi a s každým kolem u mě hodně stoupala nervozita. Od šestého kola jsem se na to už ani nemohl dívat,“ usmívá se hráč, který udělal své první hokejové kroky právě ve městě Aloise Jiráska.

Ačkoliv na jméno hradeckého obránce žádný z klubů delší čas neukázal, spolehlivý bek s ofenzivními schopnostmi kontakt se zámořskými celky neztrácel. „Těsně před zazněním mého jména mi volali z Anaheimu, ze už nemají pick, ale že mě zvou na camp. To samé i Dallas a Carolina,“ prozrazuje hráč ročníku 1999.

Do žádného z těchto tří klubů ale nezamíří, rozvojový kemp ho čeká na Floridě v Tampě. „Po zaznění mého jména se mi neskutečně ulevilo a zmocnila se mě strašná euforie. Byl to nádherný pocit,“ nezastírá svou ohromnou radost.

Měl hráč, jenž obléká hradecké barvy od mladšího dorostu, indicie, že by si ho mohl zvolit právě vítěz Stanley Cupu ze sezóny 2003/04? „Před draftem jsem byl v kontaktu asi s patnácti kluby, takže jsem do poslední chvíle netušil, kdo by si mě mohl vybrat. Tampa je ale skvělá organizace a jsem šťastný, že mohu být její součástí,“ vypráví nadšeně.

Zároveň nezapomíná na poděkování těm, kteří mu v cestě za svým snem pomohli a pomáhají. „Strašně bych chtěl poděkovat mé rodině a přátelům za nesmírnou podporu, které se mi dostává. Také organizaci Saint John Sea Dogs, kde mi dali obrovskou šanci ukázat se, a v neposlední řadě hradeckému klubu, kde jsem strávil většinu z posledních sezón,“ dodává závěrem Radim Šalda.

Mládežnického reprezentačního beka nyní čeká perný program. V sobotu večer se dozvěděl o svém úspěchu, hned v neděli se přesouvá do zámoří, kde absolvuje development camp, jenž trvá až do začátku prázdnin. Také účast na tomto kempu napoví, jaké budou další hokejové kroky účastníka mistrovství světa do 18 i 20 let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz