Hokejista Martin Procházka má tělo jako v šestadvaceti. Životosprávu chce ale ještě „vytunit“

(Aktualizováno před )

Od poloviny dubna je mu 41 let, staršího hráče byste v týmu Zubrů nenašli. Pro tělo Milana Procházky to ale neplatí. Vypadá totiž, jako kdyby mu bylo teprve šestadvacet. Rodákovi z Valtic u Břeclavi to ukázal speciální test. Osobně přitom čekal ještě nižší číslo. Aby se na něj dostal, hodlá ještě více zkvalitnit svou životosprávu. Možná už tolikrát „nezhřeší“ a nesáhne po své oblíbené sladkosti, nanuku Míša.

Přerovský tým prošel zdravotními testy na ReFit Clinic v Olomouci. Hráčům se měřil tlak, srdce a výkon na kole. „Nikdo z nás nepropadl, všichni jsme zaplaťpánbůh zdraví. Teď je důležité, abychom to prodali na ledě,“ nabádá útočník Milan Procházka. Sám si na jiném místě nechal provést ještě jeden, odlišný test. Speciální přístroj mu detailně ukázal, jak pečuje o své tělo.

Procházka podle svých slov k něčemu takovému nesáhl poprvé. Jeho metabolický věk se aktuálně rovná číslu 26. „Čekal jsem však ještě méně. Musím svou životosprávu ještě „vytunit“,“ glosoval. Z vyšetření také zjistil váhu svých svalů a kostí, množství vody v těle a tuků v každé jeho části. „Nejvíc jsem jich měl ve středu těla,“ konstatoval s tím, že si vylepší jídelníček a bude pít více vody.

Se svou formou se vítěz extraligy z roku 2009 pochlubil veřejně. Udělal to pro zajímavost. Chtěl podotknout, že v dobré fyzické kondici nemusejí pracovat jen mladí hokejisté. Znojemský odchovanec si zároveň uvědomuje význam testů činnosti srdce. „Pro klub je zdravé srdce u každého hráče důležité. Teď nám trenéři mohou na ledě naložit, co se do nás vejde. Vyšetřením v Olomouci předejdeme případným zdravotním komplikacím,“ vysvětlil s tím, že něco takového by kromě profesionálních sportovců měli absolvovat i ostatní lidé.

S podstatně mladším tělem by mohl Milan Procházka hokej ještě nějaký ten pátek hrát. Co třeba dalších pár let? „Tak jednoduché to ale není. Fyzická připravenost je jedna věc, hlava pak věc druhá. Pokud je nastavená na to hrát dál a vyhnou se vám zranění, můžete se hokeji věnovat opravdu dlouho,“ uvedl zkušený forvard věci na pravou míru. V soutěžních zápasech se jako čtyřicátník rozhodně necítí. „Na začátku přípravy na ledě vždycky chvíli trvá, než si to všechno sedne. Po zhruba dvou týdnech už se zase budu cítit jako v sezoně,“ komentoval své myšlenky.

V testech vůbec obstál na výbornou. V budoucnu by se díky tomu mohla začít plnit týmová kasa. „Asi zavedu, že kdo mladší bude mít horší testy než já, bude muset platit,“ zasmál se Procházka. Když byla řeč o jeho jídelníčku, dopustit v nedávné době nedal na dva pokrmy – tatarský biftek a nanuka Míšu. „Tatarák zbožňuju a rád si ho s chutí dám. Co se týče Míšů, jeden čas jsem se předháněl s kamarádkou, kdo jich sní více. Mám ho rád, ale už to s ním nepřeháním,“ přiznal. Kdo ho hravě trumfne, je bratranec a kulturista veterán Richard Čada. „Sní 50 kopečků zmrzliny, a když jde na svíčkovou, v klidu dá tři velké porce,“ prozradil.

Zubři se momentálně chystají na sezonu na ledě MEO Arény. Ten se oproti předchozím rokům bělil a vypadá mnohem lépe. „Je to hezké, ovšem jak jsem teď zavařený, tak to moc nevnímám. Zeptejte se mě za měsíc,“ reagoval Milan Procházka. Pozitivně na něj zapůsobilo nové speciální logo, které připomíná letošních 90 let přerovského hokeje. „Martina (Hrušková z marketingového oddělení klubu) je moc šikovná. Doufám, že nám toto výročí přinese štěstí,“ svěřil se.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz