Hokejista Lukáš Blaha se v létě se potil pod vedením Petra Švehly

(Aktualizováno před )

Lukáš Blaha strávil minulý ročník od přípravy až do konce v Kadani, letos však dostal už v letních měsících šanci, aby se během přátelských zápasů popral o místo v chomutovském kádru. Přestože je v obranných řadách značná konkurence, chce se o místo porvat, aby stabilně zakotvil v extralize. „Šanci určitě mám, bude záležet jenom na mně,“ uvědomuje si.

Lukáš Blaha se v minulé letní přípravě mihl v sestavě Pirátů, poté ale zamířil do Kadaně, kde strávil celou sezónu. „Loni jsem odehrál v přípravě jenom jeden zápas, a pak jsem byl v Kadani. Pokračovala mi tady smlouva, takže jsem jenom čekal, jestli se sem budu vracet,“ prozrazuje celý vývoj až k duelu s Kunlunem.

Jelikož Chomutovští v obranných řadách posílili, konkurence na sedm případně osm míst je veliká. „Teď uvidíme, jak to půjde dál, jestli se vejdu do sestavy nebo půjdu někam na hostování,“ naznačuje případný přesun do některého týmu první ligy. „Šanci určitě mám, bude záležet jenom na mně, jak se ukážu v přípravných zápasech,“ říká Lukáš Blaha odhodlaně.

Dvaadvacetiletý bek odehrál v minulé sezóně za prvoligovou Kadaň 48 zápasů, ve kterých si připsal dva góly a devět asistencí. Jelikož Trhači hráli na dně tabulky, sezóna jim skončila už 24. února, takže byl Lukáš Blaha bez ostrého zápasů více než pět měsíců. „Už to byla fakt dlouhá doba, ale necítil jsem se špatně, protože jsme měli kvalitní přípravu,“ libuje si.

Rodák z Brna se v letních měsících potil pod vedením chomutovského kondičního kouče Petra Švehly spolu se všemi mladíky. „Letní přípravu jsem jel se Švehličem a s klukama. Byla to motivace, chci se dostat do týmu a hrát tady, abych nešel někam na střídavé starty do první ligy,“ přeje si šampion ze staršího dorostu v roce 2013/2014.

I když byli všichni Piráti několik měsíců bez utkání, v úvodním střetnutí přípravy neinkasovali a vyhráli nad Kunlunem 1:0. „Na první zápas to nebylo špatné, ale je pořád co zlepšovat. Důležité je, že jsme vyhráli a udrželi náskok v závěru,“ uvádí Lukáš Blaha.

Red Star zahájí třetí sezónu v KHL, kde se klade důraz převážně na tvrdost, což čínský klub příliš nepotvrdil. Právě naopak byli hráči Kunlunu občas terčem pro tvrďáky v chomutovské sestavě. „Kunlun byl hodně rychlý, čekal jsem, že budou spíše silovější, to nepotvrdili. Myslím, že jsme přehrávali spíš my je než oni nás,“ domnívá se urostlý bek.

Přesto se našly okamžiky, kdy měli svěřenci Jussiho Tapoly navrch, skórovat se jim nepovedlo. „Když nás zatlačili, tak to bylo rychlé. Měli dobře nacvičený forčekink, ale my jsme se s tím vypořádali,“ vypráví.

Hned v pátek 27. července nastoupí Chomutovští k další přátelské bitvě, ve které budou moci natáhnout šňůru neporazitelnosti proti účastníkům KHL na šest po sobě jdoucích zápasů. „Sestava na Jekatěrinburg bude jasná až v den zápasu. Asi se to bude nějak střídat, ale uvidí se,“ uzavírá Lukáš Blaha.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz