Hokejista Karel Plášil se rve o místo v českobudějovickém týmu

(Aktualizováno před )

Na ledě budí respekt, fyzické parametry má výborné. Bezmála dvoumetrový obránce Karel Plášil je v Českých Budějovicích na try outu a v nadcházejících týdnech se rozhodne, zda se do Motoru napevno vrátí. Zatím společně s ostatními polyká náročné tréninkové dávky a chválí nasazení, s jakým se od prvního cvičení na ledě trénuje.

Pociťujete náročnou přípravu od prvního tréninku na ledě?
Rozhodně, čekal jsem od začátku tréninků na ledě rychlé tempo, ale ještě to předčilo má očekávání. Svižnější úvod do přípravy jsem snad ještě nezažil.

Byla letní příprava nastavená tak, že jste dobře připraveni na tvrdé dávky na ledě?
Suchá příprava byla obtížná, ale na ledě je to úplně něco jiného. Na konci tréninku jsou vždy cvičení zaměřená na bruslení, to je činnost, kterou teď v úvodu do sebe musíme dostat.

Je na cvičeních na ledě znát, že trenér Prospal má zkušenosti ze zámoří? Praktikujete cvičení, která jsou pro vás zcela nová?
Určitě, pan Prospal to má osvědčené z let, kdy sám aktivně hrál a snaží se to přenést i na nás. Nutí nás, abychom všechno dělali rychle, v tempu a myslím si, že to je jedině dobře.

Plán zatím máte rozvrhnutý tak, že trénink trvá celé dopoledne a odpoledne máte prostor na regeneraci. Vyhovuje vám to?
Je to příjemné v tom, že odpoledne můžeme trávit s rodinami a máme prostor na relaxování. Myslím si, že tréninky jsou natolik kvalitní a v takovém tempu, že odpočinek je odpoledne potřeba.

V týmu je hned několik hráčů na try out a zároveň plno mladíků. Je znát velká konkurence v kádru?
Znát to je, ale trenér Prospal má takový respekt, že i kdyby bylo hráčů méně, tak tempo a nasazení by bylo stále stejné.

Do jakého termínu se bude rozhodovat, zda na zkoušce uspějete?
Jestli se nemýlím, tak trenéři říkali, že do osmého srpna chtějí mít kádr zúžený. Každý tedy nejspíše dostaneme příležitost v přípravném zápase a pak se vyhodnotí, jak to bude dál.

Uvítal jste, že do týmu přišel Jiří Šimánek, se kterým jste působil už několik sezon?
Jistě, s mladšími hráči jsem se moc neznal, ale už jsme se stihli poznat. Jirku, Reného Vydareného a Zdeňka Čápa znám už z angažmá na východě Čech. Je příjemné se s nimi znovu sejít v jedné kabině.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz