Házenkáři Plzně vyrazili do Alp. Trenér je spokojen se sílou kádru

Kromě fotbalu rozjíždějí své soutěže ostatní kolektivní sporty až v září, to však neznamená, že by v tomto období volejbalisté či házenkáři zaháleli. Naopak jak známo z přípravného období se pak žije po celý rok. I proto házenkáři Plzně vyjeli do rakouských Alp, kde se uskuteční jejich kondiční příprava. Trenér Michal Tonar st. má k dispozici 19 hráčů.

Trochu nečekaně s nimi odcestoval i srbský hráč Milan Ivančev, který byl původně rozhodnut i kvůli těhotenství své manželky odcestovat domů. Nakonec si to však rozmyslel a bude dál v plzeňském klubu pokračovat.

Plzeňský tým se tak nadále může spolehát na své osvědčené spojky. Kromě Ivančeva zůstávají i Jan Stehlík a Michal Tonar. Navíc Plzeň získala na tento post další posily. V létě přišli Jakub Douda (Zubří), Tomáš Nejdl (Strakonice) a David Bičiště (návrat z Lovosic).

Trenér Tonar je za tento dostatek spojek rád, protože v úvodu sezony čeká Plzeň nabitý program, kromě ligy se zúčastní i evropského poháru.

Rakouského soustředění se účastní i kapitán plzeňských házenkářů Petr Vinkelhőfer, který měl v posledním roce vleklé problémy s kolenem. “Pořád mám ještě co dohánět. Snažil jsem se ale i v měsíci volna natrénovat co nejvíc, abych měl nějakou rezervu. Jezdil jsem na kola a hodně jsem běhal. A tady bych se zase rád posunul dál. Nechtěl jsem, aby začátek přípravy nebyl pro operované koleno takový šok.”

V přípravě se plzeňští hráči střetnou výhradně se zahraničními kluby. První zápas sehrají 3. srpna v německém Chamu. Ve čtvrtek je pak čeká další utkání v německu, tentokrát v Aue.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient