Házeli po něm kameny a pálili ho cigaretou. Policie nyní násilníky dopadla

(Aktualizováno před )

Dvaatřicetiletý muž z Přerovska už si pravděpodobně příště rozmyslí, s kým bude popíjet v baru. V polovině července se v jednom z restauračních zařízení seznámil s dvěma mladíky (16 a 19 let). V půl čtvrté ráno se rozhodl z baru odejít, mladí agresoři ho však následovali.
Dostihli ho v prostoru nádraží. Nejdříve po něm házeli kamení a chtěli po něm cigarety. 32letý muž doufal, že když jim vyhoví, nechají ho pak na pokoji. To se však mýlil. Jeden z mladistvých ho vyzval, ať jim dá vše, co u sebe má a jako důkaz, že to s ním nemyslí zrovna dobře, mu cigaretou popálil koleno.
Muž začal utíkat. Dvojice agresorů však po něm opět začala házet kameny a pak ho i dostihla a začala mlátit. Bili ho pěstmi a kopali do horní části těla. Napadeného muže zachránil výpravčí. Dvojice utekla.

Nyní se však policistům povedlo oba násilníky dopadnout. „U staršího byl podán návrh na vzetí do vazby a soudce rozhodl o jeho převezení do olomoucké vazební věznice. Dotyčný se po seznámení s rozhodnutím pokusil o útěk, v tom mu však policisté s pomocí donucovacích prostředků zabránili a převezli ho na místo určení,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.
U mladšího agresora bude trestní stíhání probíhat na svobodě.
Devatenáctiletému hrozí trest odnětí na deset let, u šestnáctiletého to může být maximálně poloviční trest.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz